Nacionalinis Kauno dramos teatras

Taisykla

  • Vienos dalies spektaklis jaunimui (N-14)

Rūtos salė

Kauno asamblėja

  • Dokumentinis spektaklis (N-14)

Rūtos salė

Kaligula

  • Dviejų dalių spektaklis (N-16)

Didžioji scena

Dorianas

  • Vienos dalies spektaklis Oscaro Wilde‘o gyvenimo ir kūrybos motyvais

Didžioji scena

Tiesos vertikalės akivaizdoje

Knygos pristatymas


Vaidina

Įsigykite bilietus

Susitikimo vakaras su aktoriumi Vytautu Anužiu Nacionaliniame Kauno dramos teatre „Rūtos“ salėje balandžio 13 d. 18 val.

Renginį moderuos aktorius Andrius Gaučas, dalyviai: aktorius Vytautas Anužis, teatrologė Daiva Šabasevičienė, NKDT vadovas Egidijus Stancikas, aktorė Agnieszka Ravdo, „Dramos klasės“ aktorės Akvilė Eglinskaitė, Rita Pociūtė ir pianistas Natanas Bairakas.

Elvinos Baužaitės knyga apie Vytautą Anužį „Tiesos vertikalė“ yra meno asmenybės biografija ir aktoriaus kūrybinės esaties manifestas, apimantis žmogaus formavimąsi, ugdymo fundamentą ir skirtingų teatro meno elementų bei įvairių teatrinių patirčių visumą.

Vytautas Anužis – vienas žymiausių ir svarbiausių Lietuvos teatro aktorių, jo sukurti vaidmenys – tai buvimas tiesos vertikalėje, kai, paties Vytauto Anužio žodžiais, „neri į gylį, kad suvoktum praeitį, atvedusią į šiandieną; tada kyli ir kentėdamas tiesiesi į ateities aukštį, nes tiki, kad tiesa yra ten. Svarbiausia, kad būtų tiesa. Ir kad būtų įdomu. Privaloma suderinti šiuos du dalykus. Būtent – pristatyti tiesą teatre; nepaisant visko, tai – mano žemė.“

Teatrologė Daiva Šabasevičienė teigia: „Galybė mažesnių, didesnių ir pačių sunkiausių vaidmenų suteikė saugumo jausmą ne tik Vytautui Anužiui, bet ir mums, galintiems per šio aktoriaus–vaidmens–personažo kelią pažinti teatro meną. Kiekvienas naujas Vytauto Anužio vaidmuo – tai atviras dialogas su dabartimi, jis nepaliaujamai kuria šių dienų žmogaus atvaizdą.“

Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje Vytautas Anužis įkūnija Nataną Išmintingąjį režisieriaus Gintaro Varno spektaklyje „Natanas Išmintingasis“, sukurtame pagal to paties pavadinimo Gottholdo Ephraimo Lessingo pjesę. Natano Išmintingojo vaidmuo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“, apdovanotas „Fortūnos“ statulėle. Nuo 2017-ųjų gyvuojantis spektaklis turi ištikimą gerbėjų ratą, kas kartą surenka pilną žiūrovų salę. Taip pat 2019-aisiais Gintaro Varno sukurtame spektaklyje „Sombras“ pagal Luigi Pirandello pjesę „Šeši personažai ieško autoriaus“ ir Frederico Garcíos Lorcos tekstus, Vytautas Anužis įprasmina Tėvo ir Sokrato šešėlio personažus. Tėvo vaidmuo, apdovanotas „Fortūnos“ statulėle, itin daugialypis, daugiabriaunis, žadina minčių slinktis, prasmines atodangas, į kurias aktorius kas kartą noriai leidžiasi ir drauge vedasi žiūrovus.

Kviečiame visus į susitikimo vakarą, pasiklausyti renginio dalyvių minčių apie aktoriaus esatį, žmogiškąsias patirtis, meistriškumą, būtį tiesos vertikalėje teatro kūrybos žemėje.

Laukiame Jūsų.

Įėjimas laisvas, tačiau reikalinga registracija kasoje arba internetu.

NKDT informacija

 

Į puslapio viršų

Repertuaras

Kauno pavasaris’72 | Kaunas 2022 programos dalis

G

Lokys

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Kauno asamblėja | Kaunas 2022 programos dalis

Natanas Išmintingasis

Emilių Emilis

Kauno asamblėja | Kaunas 2022 programos dalis

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content