Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Gintarė Minelgaitė-Duchin

Snieguolė

Performatyvus spektaklis


Režisierė dramaturgė pjesės autorė scenografė ir kostiumų dailininkė
Dr. GoraParasit
Reklaminio klipo ir plakato režisierė ir dizainerė
Dr. GoraParasit
Filmo scenų autorė ir režisierė
Dr. GoraParasit
Kompozitorė
Sandra Kazlauskaitė
Šviesų dailininkas
Paulius Varonenka
Choreografė
Ema Senkuvienė
Videografas
Edgaras Jocius
Kameros ir montažo asistentė
Laura Pociūtė
Pastatymo išpildymo kuratorė
Birutė Jašinskaitė
Prodiuseris
Rokas Naudžius
Vaidina
Susana AbdulMajid (Gaia Steel)
Dainius Svobonas (Klientas)
Mantas Bendžius (Grimm Everice)
Agnieška Ravdo (Cypress Everice)
Pijus Narijauskas (Frost Everice, Dr. Organ, Orion)
Ugnė Žirgulė (Violeta Everice, Medžiotojas, Studentas)
Kamilė Lebedytė (Šefas, Meadow)
Andrius Alešiūnas (Blaze, Princas)
Povilas Jatkevičius (Nova, Paštininkas, Trent )
Motiejus Ivanauskas (Zephyr, Draven Cygnus )
Miglė Navasaitytė (Iris)
Goda Petkutė (Orion )
Artūras Sužiedėlis, Marius Karolis Gotbergas, Miglė Navasaitytė, Motiejus Ivanauskas, Povilas Jatkevičius, Pijus Narijauskas, Kamilė Lebedytė, Andrius Alešiūnas (Masinių scenų atlikėjai )
Ema Senkuvienė, Eva Kisieliūtė, Ignė Birškutė, Livija Andriuškevičiūtė, Karolina Jablonskytė, Gabrielė Bartkutė, Saulė Zokaitytė, Greta Balčiūnaitė, Daiva Kvedaravičiūtė, Ugnė Vasiliauskaitė,Edvinas Siurblys, Lukas Šimelis, Roberta Lukaševičiūtė, Viktorija Kuzabavičiūtė;, Saulė Šeputytė, Kotryna Markevičiūtė, Monika Kvainickaitė (Masinių scenų atlikėjai )

Įsigykite bilietus

Spektaklyje „Snieguolė“ režisierė Dr. GoraParasit žiūrovams pristato įtaigią ir gydančią Brolių Grimų pasakos interpretaciją, papasakotą ledynų mitologijos fone.

BDSM estetika leidžia kelti klausimus apie žmogaus prigimtį ir kartu atkreipia dėmesį į kasdienį visuomenės trumparegiškumą, mūsų naivumą ir socialinius prietarus. Spektaklyje Dr. GoraParasit tyrinėja daugybę temų – ledynų ekologiją, klimato krizę, daugiakalbystę, migraciją, neapykantą ir socialinių lyčių dinamiką, kartu kviesdama svarstyti ir platesnius – egzistencinius dabarties ir ateities klausimus. Jungdama skirtingas medijas – twerk šokius, video žaidimų logiką, kompozitorės Sandros Kazlauskaitės garsovaizdžius ir klubinę muziką, režisierė atveria savo pačios, o kartu ir šiuolaikinės visuomenės psichologines pažeidžiamybes.

Šiuo pastatymu Dr. GoraParasit kviečia žiūrovus leistis į kelionę per tirpstančius ledynus ir keistis pasitelkus žaliojo ekrano technikas. Mums siūloma pažvelgti į save per magišką veidrodėlį, kuris atskleis kaistančio pasaulio tikrovę.

Ir nuo šiol bus tik dar karščiau…

Spektaklis skirtas suaugusiems.

Premjera – 2023 m. gruodžio 1, 2, 3 d. Didžiojoje scenoje 

Trukmė – 2 val. 30 min. ( su pertrauka)

Spektaklyje naudojamos blyksinčios stroboskopo šviesos, yra smurto, intymių scenų,  skamba nenorminė leksika.

Kalbama lietuvių,  anglų, vokiečių kalbomis. Naudojami titrai lietuvių kalba.

LRT radijo laida „Performansas“. Laidos vedėjos Indrės Kaminckaitės ir spektaklio „Snieguolė“ režisierės dramaturgės, dizainerės Gintarės Minelgaitės-Duchin (dr. GoraParasit) pokalbis po premjeros.

Priešistorė. Kaip gimė spektaklis?

S. Baturos nuotraukos

 

Atsiliepimai

, 1812 m. brolių Grimų parašyta pasaka ir 1937 m. Walto Disney’aus sukurta žymiausia „Snieguolės“ adaptacija daugeliui dešimtmečių įtvirtino personažų charakteristikas ir įvaizdžius. Nors įvairiomis medijomis bei žanrais atliktų šios pasakos interpretacijų sąrašas išties ilgas, NKDT spektaklis priešpriešinamas būtent chrestomatinei jos adaptacijai. Prieštarauti iš šiandienos perspektyvos neabejotinai kontroversiškai vertinamiems personažų įvaizdžiams atrodo strategiškai logiškas sprendimas, suteikiantis galimybę kurti kontrastingą paveikslą.

Pasiklydę aktualijų gausoje. M. Munderzbakaitė.7md

, Gavusi išskirtinę (bent jau daugeliui) progą kurti Didžiojoje scenoje su palyginti neribojamomis galimybėmis, Dr. GoraParasit užsibrėžė ne ką mažesnius tikslus. Pasirinkdama Snieguolę ne tik kaip istoriją, bet ir kaip įvaizdį, mitą, populiariosios kultūros fenomeną, jį išskirstė į kelias dalis. Pirmoji apima išskirtinai filmuotą spektaklio dalį. Čia jau minėtas Klientas ir jo dominatrix - Gaia Steel (aktorė Susana AbdulMajid) - savo BDSM seanso naratyvui pasirenka Snieguolės istoriją, kuriai AbdulMajid suteikia originalų vokiečių kalbos skambesį. Šio dueto (ne)buvimas gyvoje spektaklio erdvėje, žinoma, iš vienos pusės yra logistinis sprendimas dėl užsienyje gyvenančios atlikėjos, kita vertus - gražiai persiskaito kaip milijardierių gyvenimo „virš“ kitų žmonių parafrazė.

Sigita Ivaškaitė. Išrūšiuoti turinį. NKDT premjera „Snieguolė“. 7md

, Akcentuojant pasakos autorystę, pagrindinė veikėja vadinama ne Snieguole, o Grimm. Kadangi ji gimė moteriškos biologinės lyties, o socialinės savo lyties neapibrėžia, ją vadiname ji/jis/jie. Vaidmuo atiduotas aktoriui Mantui Bendžiui, kuris, kurdamas įvairialypį personažą, cituoja ir vaidybą remia tiek Brolių Grimų, tiek Walto Disney’aus studijos veikėjomis. O štai scenos personažo siekiamybes diktuoja pati Dr. Gora Parasit: Grimm – tai visų sričių aktyvistė.

Aušra Kaminskaitė. Ir pasaulio gelbėjimas reikalauja kompetencijų. LRT.lt

Į puslapio viršų

Repertuaras

Juditos triumfas

Palata

Juditos triumfas

Palata

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

G

Fossilia

Pasikalbėkim. Poezijos, muzikos ir šokio popietė

Kai mes būsim jauni

Juditos triumfas

Kai mes būsim jauni

Kai mes būsim jauni

Labas, Lape!

Labas, Lape!

Senos damos vizitas

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content