Nacionalinis Kauno dramos teatras

Biljana Srbljanovič

Skėriai

Dviejų dalių tragikomedija

Skėriai užplūdo visą Egipto kraštą ir apsėdo visą Egipto žemę, – skėrių spiečius buvo toks tankus, kokio nebuvo buvę nei anksčiau, nei iš viso kada nors vėl bus. Jie taip apsėdo visą krašto paviršių, kad pajuodo žemė. Jie surijo visą laukų augmeniją krašte bei visus medžių vaisius, išlikusius nuo ledų krušos. Visame Egipto krašte nebeliko nieko žaliuojančio – jokių medžių, jokių augalų laukuose. /Iš 10,14-15/


Įsigykite bilietus

Spektaklis pagal šiuolaikinės serbų rašytojos Biljanos Srbljanovič pjesę „Skėriai“ įkūnijant posovietinės tikrovės atvaizdą postsovietinių šalių menininkų kūrybos priemonėmis. Režisierius kartu su kūrybine grupe siekia rasti šios autorės kūrybos reikšmę visos Rytų Europos kultūros, socialinio gyvenimo ir teatro kontekste.
Mes dažnai girdime kalbas apie šiuolaikinę dramaturgiją. „Skėriai“ – puikiausias gyvas tos naujosios dramaturgijos pavyzdys. Tik čia ta dramaturgija pateikiama ne niūrios fantazijos pavidalu, o kaip labai tikslus kasdienybės atspaudas. Pjesė apie kelių kartų konfliktus šeimoje. Vyresnioji karta postringauja apie ateitį, o jų vaikai apie tai kaip jie sulauks senatvės nuolat baimindamiesi mirties. Jų monologus ir dialogus vienija nesugebėjimas mylėti ir suprasti artimą.

Biljanos Srlbjanovič pjesė “Skėriai” įvertinta vienu iškiliausiu Europos teatriniu apdovanojimu „Naujoji teatro realybė“ (The New Theatrical Realities Award).

PREMJERA – 2009 m. balandžio 18, 19, 29 d.

Trukmė – 2 val. 50 min. Su pertrauka.

Ilgoji salė (Kęstučio g. 62, įėjimas iš Kęstučio gatvės).

Spektaklyje rūkoma.

Akimirkos iš spektaklio:

 

Apdovanojimai

2010m. Fortūnos prizas už Nadeždos vaidmenį aktorei Inesai Paliulytei

2010m. Fortūnos prizas už Fredžio vaidmenį aktoriui Dainiui Svobonui

2010m. Fortūnos diplomas už Jovičiaus, Fredžio ir Dados tėvo vaidmenį aktoriui Antanui Kurkliečiui

Į puslapio viršų

Repertuaras

NKDT vasaros stovykla „NERK į teatrą“

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Rėmėjai

Kūrybinė
agentūra

Teatro
Spaustuvė

Teatro Partneriai

informacininiai rėmėjai

Skip to content