Nacionalinis Kauno dramos teatras

Antonas Čechovas

Palata

Vienos dalies spektaklis (N-14)

„...po dvidešimties metų, visame mieste aš suradau vos vieną protingą žmogų, bet ir tas pamišėlis“, - A. Čechovo apysakos „Palata nr. 6" pabaigoje prisipažįsta jos herojus daktaras Raginas.


Įsigykite bilietus

Pagrindinių personažų – daktaro Ragino (akt. Liubomiras Laucevičius) ir buvusio tarnautojo Gromovo (akt. Rolandas Kazlas) bendravimas išauga į dviejų skirtingų ir kažkuo vienas į kitą panašių žmonių dramą. „Palatos“ veiksmas persipina su „Juodojo vienuolio“ temomis ir personažais.

Spektaklio „Palata“ ašis – lemtingas ligonio ir daktaro susitikimas. Abu juos domina ir kankina esminiai žmogaus būties, tikėjimo ir netikėjimo, gyvenimo, mirties ir nemirtingumo klausimai. Kaip gyventi? Ką rinktis? Ar bandyti išlikti žmogumi visuomenėje, kurios dauguma skendi banalybėse, šlykštybėse, ar pasitraukti į vienatvę ir užsidaryti savo fantazijos, idėjų ir haliucinacijų pasaulyje? Ar į aplinką reaguoti jautriai, ar į viską žvelgti filosofiškai, randant pasitenkinimą tik savyje? Kas yra sveikumas, o kur prasideda liga? Kuo skiriasi teorijos nuo realaus gyvenimo? Ar palata yra kalėjimas, o gal tai vieta, kur sveikstama, citadelė – užuovėja, kurioje sugrįžtama į tikrąjį save? Tai temos, klausimai, kurie  supriešina ir suartina spektaklio herojus. Palata ir jos vienintelis gyventojas, tarsi magnetas pradeda traukti daktarą Raginą. Vizitai į palatą pas ligonį tampa vis dažnesni…

Iš rusų kalbos vertė J. Paukštelis ir M. Miškinis.

PREMJERA – 2009 m. lapkričio 13, 14 d.

Trukmė – 1 val. 50 min. Be pertraukos.

Ilgoji salė  (Kęstučio g. 62, įėjimas iš Kęstučio gatvės).

Po trečiojo skambučio žiūrovai neįleidžiami!

Fotografas – Dmitrijus Matvejevas

Atsiliepimai

, Žinoma, pirmiausia žiūrovus į premjerą traukė R.Kazlo kaip režisieriaus ir aktoriaus, kuriančio Gromovo vaidmenį, pavardė, suvokiama kaip neabejotinos kokybės ženklas. Šalia jo – kūrybinės patirties nestokojantys ne mažiau garsūs teatro, kino aktoriai: Liubomiras Laucevičius (Raginas) ir Dainius Svobonas (Juodasis vienuolis). Tačiau spektakliui skaičiuojant metus, su kiekvienu rodymu augo, keitėsi ir kiti kūrybinės komandos aktoriai: Raimonda Šukytė (slaugė), Lili Stepankutė (Darjuška), Artūras Sužiedėlis (gydytojas Chobotovas), Arūnas Stanionis (Nikita) bei šį vaidmenį 2014 m. perėmęs Ričardas Vitkaitis. Aktorių išauginti, išgryninti įtaigūs, paveikūs vaidmenys ir jaučiama bendradarbiavimo sinergija – tai dar vienas stiprus šio spektaklio elementas. Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/ilgojoje-saleje-spektaklis-palata-apsigyveno-ilgam-1053016

M. Munderzbakaitė. Ilgojoje salėje spektaklis "Palata" apsigyveno ilgam. Kauno diena

, Trūkčiojančio proto ir punktyriškos sąmonės Gromovo asmenybė vis keičia savo dvasinės dislokacijos vietą. Įsileidžia Raginą, vėliau išstumia, panyra į vizijas ir prisiminimus, pasiduoda nuovargiui, paskui – vėl azartiškam norui gyventi. Tiek kartų teatre narpliota gyvenimo su demonais tema vėl aktuali. Ar tai pakeliama našta žmogui? Šį kartą ji labiau linksta misionierystės link. A. Čechovo psichiatrijos ligoninės palatose guli dvasinių ieškojimų iškankinti, gyvenimo prasmės paieškų išvarginti žmonės, kurių ir išlikimas, ir mirtis prilygsta aukai.

Palata protingiems žmonėms. Audronė Meškauskaitė. Nemunas

Apdovanojimai

2010m. „Fortūnos“ statulėlės aktoriams Rolandui Kazlui ir Liubomirui Laucevičiui - už kūrybingą partnerystę

2010m. Auksinio scenos kryžiaus nominacija Rolandui Kazlui už vaidmenis spektakliuose „Palata“ ir „Geležis ir sidabras“

Į puslapio viršų

Repertuaras

Kai mes būsim jauni

G

Didžioji rauda ties degančiais vynuogienojais

P

Snieguolė

Labas, Lape!

P

Snieguolė

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content