Nacionalinis Kauno dramos teatras

Paul Piik

Muškit. Iškęsiu. Neskaudės. FESTIVALIS „SCENA 10×10“

Juodojo humoro komedija


Režisierė
Birgita Landberg
Scenografas
Illimar Vihmar
Šviesų dailininkas
Emil Kallas
Vaidina
Kristjan Lüüs
Kaarel Targo
Jaanika Tammaru

Įsigykite bilietus

Šiuo metu bilietai neparduodami

Trupė Must Kast iš Estijos pristato spektaklį „Muškit. Iškęsiu. Neskaudės („Peks Mõisatallis”). Tai puiki proga geriau pažinti mūsų kaimynus estus ir sunaikinti pasąmonėje užsigulėjusius stereotipus, kad estai yra lėti tyleniai, ar eidami į svečius būtinai nešasi „Kalev“ šokoladą.

Jauna režisierė Birgit Landberg skoningai ir su humoru pažvelgė į estų tautos identitetą, pasitelkdama muziką ir kančios motyvą. Muzika ir kančia estų kultūros istorijoje dažnai eina greta, o gebėjimas kentėti perduodamas su motinos pienu kaip šventenybė. Estijos istorijos vadovėliai patvirtina, kad estų tauta, 700 metų išgyvenusi vienokią ar kitokią vergiją, viską pasiekė sunkiu darbu ir prakaitu. Skausmas ir kančia, nors ir kaip jų besistengta išvengti, buvo nuolatiniai žmonių palydovai. Estų liaudies šokyje „Akmeninė sermėga“ atvaizduojama, kaip valstiečiai, norėdami išvengti dvaro valdovo smūgių, po švarkais pasirišdavo akmenų ir šieno! Periami rėkdavo, o namie skųsdavosi: „Žiūrėk, kaip aš šį kartą rėkiau!“ Šiandien Estija jau trečią dešimtmetį klesti visiškai laisva, tačiau, sakoma, kad estas, paklaustas „kaip sekasi?“, būtinai atsakys, kad gyvenimas sunkus, o darbas žudo. Pas gydytoją jis eina tik tada, kai jau būna per vėlu, o posakis „kas labiausiai kenčia, tas ilgiausiai gyvena“ vis dar gajus. Ar įprotis kentėti kyla iš inercijos, ar tai yra kultūros paveldas? Spektaklio režisierė publiką kviečia į dvaro arklides primenančią erdvę, kur maišosi kraujas ir sūrus prakaitas bei vyksta arši kova su didele ironijos ir humoro doze. Kančia yra neišvengiama, bet humoro jausmas yra mūsų pasirinkimas. Kuris iš jų mus išgelbės?

Režisierė Birgita Landberg 2015 m. pavasarį baigė Tartu universiteto Viljandi kultūros akademiją. Yra sukūrusi spektaklius  „Aadamamängud“ („Adomo žaidimai“), „Ada ja Evald“ (Ada ir Evaldas)“. Ir „Kaunitar ja Koletis “(„ Gražuolė ir pabaisa“). Scenografas Illimar Vihmar, šviesų dailininkas Emil Kallas, garso režisierius Sten Arvi, dramaturgas Paul Piik. Vaidina: Jaanika Tammaru, Kaarel Targo, Kristjan Lüüs

Premjera 2017 vasario 24 d. (Nuo 16 m.)

Spektaklis pripažintas geriausiu 2018 metų Estijos teatro spektakliu jaunųjų kūrėjų teatro kategorijoje.

Spektaklis su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą ( verčia aktorius Dovydas Pabarčius)

Spektaklio metu naudojamos durpės.

Nuotraukų autorius Maris Savik

Į puslapio viršų

Repertuaras

Pavojingi ryšiai

G

Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės

Lė-kiau-lė-kiau

Lė-kiau-lė-kiau

F

AURA 33| Maža tėvynė

Kiškis pabėgėlis

Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį

F

AURA 33 | H H H

F

AURA 33 | Indigo. Das schliemann projekt

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content