Nacionalinis Kauno dramos teatras

Įsigykite bilietus

Koncepcijos autoriai: Alex Ivanovici, Annabel Soutar ir Brett Watson

„Kauno asamblėja“ – spektaklis, įrodantis, kad teatras gali būti iš tiesų aktualus, kad galima būti visiškai skirtingiems ir susikalbėti, kad sveika dirstelėti į save iš šalies ir pamatyti, kokie esame juokingi, aklai gindami savo poziciją. „Kauno asamblėja“ – unikalus spektaklis, sukurtas iš realių žmonių pokalbio, įvykusio 2021 m. rugsėjo mėnesį Nacionalinio Kauno dramos teatro kavinėje. Jungtinė spektaklio kūrėjų komanda – „Porte Parole“ teatras iš Kanados ir NKDT aktoriai pakvietė keturis paprastus nepažįstamus žmones į bendrą vakarienę. Prie stalo susėdo tradicinių pažiūrų šalies patriotas, liberali biseksualė, empatiškas gimnazijos moksleivis ir kosmopolitiškas menininkas. Vakarienės metu jie diskutavo temomis, kurios jiems rūpi, dėstė savo požiūrius, gynė savo nuomones, įrodinėjo savo tiesas, ginčijosi, konfliktavo, liejo emocijas ir galų gale ieškojo būdų susikalbėti. Ši jų diskusija buvo įrašyta, o iš įrašo sukurtas spektaklio tekstas, paliekant autentišką pašnekovų kalbą. Tai, ką matysite scenoje, yra aktorių suvaidinta ta pati vakarienė – atviras, nepagražintas, intriguojantis nuomonių ringas, kuriame kaunasi ne politikai, įžymybės ar TV veidai, o paprasti Lietuvos piliečiai.
Kodėl mes dažnai manome, kad mūsų požiūris yra vienintelis teisingas? Kodėl negirdime, o gal nenorime girdėti, ką sako kiti? Kodėl smerkiame galvojančius kitaip? Kodėl taip sunku kartais suvokti, kad visi sėdime prie to paties stalo ir vakarienės sėkmė priklauso nuo mūsų pačių.
Vakarienės metu dalyviai svajojo ir apie tai, kokie aktoriai galėtų juos suvaidinti. Nors pageidavimų sąraše atsirado Anthony Hopkins, Ben Affleck, Jim Carrey ir Tom Hanks, šį kartą vakarienės dalyvius vaidina: Aistė Zabotkaitė, Goda Petkutė, Henrikas Savickis, Martyna Gedvilaitė, Marius Karolis Gotbergas, Vaidas Maršalka, Tomas Erbrėderis.

Spektaklio „Kauno asamblėja“ teisės priklauso Nacionaliniam Kauno dramos teatrui, spektaklio tekstų ir koncepcijos teisės priklauso Porte Parole: Alex Ivanovici, Annabel Soutar ir Brett Watson.

Premjera – 2022 02 18, 19, 20 d. Rūtos salė (nuo 14 m.) 

Trukmė – 1 val. 40 min. ( be pertraukos)

Interviu su kūrėjais

Pokalbis su kūrėjais iš Kanados

Pokalbis su aktoriais (15 min.)

Pokalbis su Aiste Zabotkaite ir Henriku Savickiu

Spektaklio kontekstas

Reportažas apie sepktaklį (LRT „Panorama“) 

Edukacinį paketą mokytojams galite rasti čia:Kauno asamblėja_EP

 

 

 

   D. Stankevičiaus nuotraukos

NKDT kartu su

 

 

 

 

 

 

Spektaklį pristato

 

 

Atsiliepimai

, Stebint Tomo Erbrėderio, Mariaus Karolio Gotbergo, Martynos Gedvilaitės ir Vaido Maršalkos kuriamus vakarienės personažus, girdint jų tekstus nuolat ima nervas. Ir tai normalu, nes supranti, kad režisieriaus Chriso Abrahamso bei dramaturgų Alexo Ivanovici'aus ir Bretto Watsono tikslas visų pirma yra įtraukti žiūrovą. Mes turime įsiminti frazes ir atsibodusius argumentus, kad viduje sukiltų noras vėliau patiems pasisakyti į mikrofoną. Taip, jie čia sėdi lyg gyvi feisbuko komentatorių atitikmenys, labai apibendrinti, mat sutraukti į dramaturgijos konstrukto formatą. Vėliau, rašydami laišką, visi galės atsiskleisti kaip ne tokie vienpusiški veikėjai, pelnyti kažkieno simpatijų, bet tai jau bus nesvarbu, o ir tikslas ne tas.

Sigita Ivaškaitė. Konstruktai ir nuomonės. Literatūra ir menas

, Šioje vietoje kyla kelios mintys, viena jų – rodyti spektaklį kitose šalyse, taip supažindinant su Lietuvoje vyraujančiais probleminiais, energingas diskusijas keliančiais socialiniais ir politiniais klausimais bei apibendrintais požiūriais. Kita vertus, spektaklio pabaigoje paskatintas žiūrovų įsitraukimas, siūlant perimti vaidmenis, buvo aktyvus, o ne mažiau intensyvios diskusijos pasibaigus spektakliui sklido teatro erdvėse tarp jaunimo. Tad spektaklio tikslas – išjudinti ir suaktyvinti jaunąjį auditorijos segmentą ir paskatinti permąstyti visuomenines problemas – buvo pasiektas.

Miglė Munderzbakaitė (Su)valdyta diskusija. 7md

Į puslapio viršų

Repertuaras

Kai mes būsim jauni

G

Didžioji rauda ties degančiais vynuogienojais

P

Snieguolė

Labas, Lape!

P

Snieguolė

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content