Nacionalinis Kauno dramos teatras

Peeter Jalakas, Tarmo Jüristo, Eero Epner, Peeter Laurits, Juhan Raud, Laura Raud ja Taavi Eelmaa

JAIK. FESTIVALIS „SCENA 10×10“

Teatrinis serialas


Režisierius
Peeter Jalakas
Vaizdo menininkas
Erik Põllumaa
Scenografas
Kristel Saan
Vaidina

Įsigykite bilietus

Von Krahl Theatre (Estija) spektaklis „Jaik“ buvo kuriamas kaip keturių dalių mini serialas ir dalyvavo televizijos serialų konkurse Estijos valstybės šimtmečiui pažymėti. Konkurso laimėti nepavyko, tačiau gimė spektaklis, apjungęs teatro, kino, instaliacijos meną. Keturios serijos, kurių kiekviena trunka valandą ir dešimt minučių, rodomos vienu ypu su nedidelėmis pertraukomis. „Jaik“ – tai pasakojimas apie netolimą Estijos ateitį. Išmaniosios technologijos čia smarkiai pažengusios į priekį, o bene svarbiausia iš jų yra elektroninę pilietybę, socialinius tinklus, įvairias komunikacijos formas ir dar nežinia ką siejanti platforma „Jaik“. Šioje platformoje veikiančių programėlių dėka galima ne tik „apsivilkti“ bet kokį vaizdą – barokinį operos solistės kostiumą, persiko odą, apsimesti vieni kitais – bet ir sukurti naujas gyvybės formas, gebančias mąstyti ir mylėti. Seriale plėtojama skirtingų gyvybės formų santykių tema, žmogaus ir gamtos, kūrėjo ir kūrinio, tikrovės ir fikcijos ryšiai. Vyriausias „Jaik“ mokslininkas biologas Mati tyrinėja biologinį internetą – medžių, samanų, grybų bendravimo būdus – ir galimybę prie jo prisijungti, kol galiausiai pats tampa grybų ir samanų geismo objektu. Kai kurias šio serialo idėjas galime rasti Peterio Wohllebeno knygoje „Paslaptingas medžių gyvenimas“. Gyvo ir dirbtinio, tikro ir išgalvoto santykį išryškina ir įspūdingi vizualūs „Jaik“ sprendimai. Žiūrovai išvys ir gamtą, ir miestą, ir jaukius interjerus, ir visiškai fantastinius vaizdinius. Šiame absurdiškų vaizdinių ir personažų šou, pilname dabartinių šalies realijų bei klasikinės estų literatūros, pradingsta pats „Jaik“ įkvėpėjas ir įkūrėjas Sigismundas von Krahlis (savotiškas virtualaus pasaulio mesijas). Mėgindami įminti jo dingimo mįslę, žiūrovai leidžiasi į įspūdingą vaizduotės pasaulį, kuriame gausu nuorodų į Estijos kasdienybę ir kultūrą, ironiško ir jautraus mąstymo apie savo šalį bei jos meną, kultūrą, politiką.

Jaik jums atvers visiškai naują pasaulį su daugybe galimybių būti gyvam. Jaik suteiks jums prieigą prie jūsų suskaitmeninto charakterio, įpročių ir fantazijų, ir jūs turėsite galimybę gyventi gyvenimą, kuris lig šiol atrodė neįmanomas. Niekas nėra tiesa. Viskas leidžiama. Būkite pasirengę aukojimui. Pasaulis nėra dėmenų suma. Kūryba yra didesnė už kūrėją. Procesas negrįžtamas. Jūs įžengėte į naujai atrastą egzistenciją.

Spektaklio idėjos autorius ir režisierius Peeter Jalakas (Estija), operatorius Erik Põllumaa, scenografė Kristel Saan, dramaturgai Peeter Jalakas, Tarmo Jüristo, Eero Epner, Peeter Laurits, Juhan Raud, Laura Raud Ja Taavi

Eelmaa. Premjera 2019 m.

Pagrindinius vaidmenis atlieka: Mari Abel, Jim Ashilevi, Taavi Eelmaa, Peeter Jalakas, Ingmar Jõela, Kait Kall, Ott Kartau, Mart Koldits, Erki Laur, Liis Lindmaa, Riina Maidre, Tõnis Niinemets, Steffi Pähn, Ivo Reinok, Raivo E. Tamm, Tiina Tauraite, Liina Vahtrik, Juhan Ulfsak.

Kiti vaidmenys: Jüri Muttika, Loore Martma, Rein Pakk, Tõnu Oja, Jaanika Arum, Tõnu Trubetsky, Tõnis Mägi, Priit Parro, Marko Mardim, Sulev Süld, Mati Turi, Valter Eplik, Toomas Hussar, Aleksander Eelmaa, Nils Mattias Steinberg, Jelena Skulskaja, Sander Põldsaar, Alo Puustak, Priit Raud, Madis Mäeorg, Peeter Laurits, Henri Laupmaa, Juhan Raud, Aleksander Sproghis, Jan Kaus, Herkko Labi, Markus Luik ja paljud teised.

Į puslapio viršų

Repertuaras

PIRMEIVIAI perkeliamas į SPALIO 30 d.

PANIKA perkeltas iš 2020 03 14 d.

SKĖRIAI

SOMBRAS perkeltas iš 2020 03 29 d.

BŪTYBĖS perkeltas iš 2020 05 30 d.

PANIKA perkeltas iš 2020 03 15 d.

PANIKA perkeltas iš 2020 03 17 d.

PANIKA perkeltas iš 2020 03 18 d.

PALATA perkeltas iš 2020 04 15 d.

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Kūrybinė
agentūra

Teatro
Spaustuvė

Teatro Partneriai

informacininiai rėmėjai

Skip to content