Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Peeter Jalakas, Tarmo Jüristo, Eero Epner, Peeter Laurits, Juhan Raud, Laura Raud ja Taavi Eelmaa

JAIK. FESTIVALIS „SCENA 10×10“

Teatrinis serialas


Režisierius
Peeter Jalakas
Vaizdo menininkas
Erik Põllumaa
Scenografas
Kristel Saan
Vaidina
Mari Abel, Jim Ashilevi, Taavi Eelmaa, Peeter Jalakas, Ingmar Jõela, Kait Kall, Ott Kartau, Mart Koldits, Erki Laur, Liis Lindmaa, Riina Maidre, Tõnis Niinemets, Steffi Pähn, Ivo Reinok, Raivo E. Tamm, Tiina Tauraite, Liina Vahtrik, Juhan Ulfsak ir kt.

Įsigykite bilietus

Šiuo metu bilietai neparduodami

Kadaise estai sukūrė programėlę Skype, o dabar, pasitelkę naujausias bio-technologijas, kviečia panirti į virtualios realybės platformą, kurioje gali tapti kuo nori – ne tik „apsivilkti“ bet kokį vaizdą – barokinį operos solistės kostiumą, persiko odą, apsimesti vieni kitais – bet ir sukurti naujas gyvybės formas, gebančias mąstyti ir mylėti. Vyriausias JAIK mokslininkas biologas Mati tyrinėja biologinį internetą – medžių, samanų, grybų bendravimo būdus – ir galimybę prie jo prisijungti.
JAIK atvers visiškai naują pasaulį su daugybe galimybių būti gyvam. Suteiks prieigą prie asmeninio suskaitmeninto charakterio, įpročių ir fantazijų, padovanos galimybę gyventi gyvenimą, kuris lig šiol atrodė neįmanomas…

…norėtume, kad visa tai būtų realu, tačiau kol kas patirti šias išmaniąsias technologijas kviesime žiūrint 4 dalių mini teatrinį serialą, sukurtą režisieriaus Peeter Jalakas, Von Krahl teatre . Serialas apjungia teatro, kino, instaliacijos meną, įtraukianti patirtis nepaliks abejingais tų, kurie mėgsta distopijos žanrą, sci-fi scenarijus, o vakarus leidžia jaukiai įsitaisę prie Netflix.

JAIK plėtojama skirtingų gyvybės formų santykių tema, žmogaus ir gamtos, kūrėjo ir kūrinio, tikrovės ir fikcijos ryšiai. Kai kurias šio serialo idėjas galime rasti Peterio Wohllebeno knygoje „Paslaptingas medžių gyvenimas“. Gyvo ir dirbtinio, tikro ir išgalvoto santykį išryškina ir įspūdingi vizualūs JAIK sprendimai. Žiūrovai išvys ir gamtą, ir miestą, ir jaukius interjerus, ir visiškai fantastinius vaizdinius. Šiame absurdiškų vaizdinių ir personažų šou, pilname dabartinių šalies realijų bei klasikinės estų literatūros, pradingsta pats JAIK įkvėpėjas ir įkūrėjas Sigismundas von Krahlis (savotiškas virtualaus pasaulio mesijas). Mėgindami įminti jo dingimo mįslę, žiūrovai leidžiasi į įspūdingą vaizduotės pasaulį, kuriame gausu nuorodų į Estijos kasdienybę ir kultūrą, ironiško ir jautraus mąstymo apie savo šalį bei jos meną, kultūrą, politiką.

Spektaklio idėjos autorius ir režisierius Peeter Jalakas (Estija), operatorius Erik Põllumaa, scenografė Kristel Saan, dramaturgai Peeter Jalakas, Tarmo Jüristo, Eero Epner, Peeter Laurits, Juhan Raud, Laura Raud Ja Taavi.

Premjera Von Krahl teatre įvyko 2019 m. rugsėjo 5 d.

Pagrindinius vaidmenis atlieka: Mari Abel, Jim Ashilevi, Taavi Eelmaa, Peeter Jalakas, Ingmar Jõela, Kait Kall, Ott Kartau, Mart Koldits, Erki Laur, Liis Lindmaa, Riina Maidre, Tõnis Niinemets, Steffi Pähn, Ivo Reinok, Raivo E. Tamm, Tiina Tauraite, Liina Vahtrik, Juhan Ulfsak.

Kiti vaidmenys: Jüri Muttika, Loore Martma, Rein Pakk, Tõnu Oja, Jaanika Arum, Tõnu Trubetsky, Tõnis Mägi, Priit Parro, Marko Mardim, Sulev Süld, Mati Turi, Valter Eplik, Toomas Hussar, Aleksander Eelmaa, Nils Mattias Steinberg, Jelena Skulskaja, Sander Põldsaar, Alo Puustak, Priit Raud, Madis Mäeorg, Peeter Laurits, Henri Laupmaa, Juhan Raud, Aleksander Sproghis, Jan Kaus, Herkko Labi, Markus Luik ir kt.

Trukmė 5 val. su užkandžių pertraukomis.
Didžioji scena.
Su titrais lietuvių kalba.

Į puslapio viršų

Repertuaras

Pasikalbėkim. Poezijos, muzikos ir šokio popietė

Kai mes būsim jauni

Juditos triumfas

Kai mes būsim jauni

Kai mes būsim jauni

Labas, Lape!

Labas, Lape!

Senos damos vizitas

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Balta drobulė

Balta drobulė

Panika

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Panika

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content