Nacionalinis Kauno dramos teatras

Elektra

  • Vienos dalies spektaklis

Didžioji scena

Įsigykite bilietus

Festivalio IDėja2019 laureatė režisierė Uršulė Bartoševičiūtė tiria kraujo linijos temą, kartu su dramaturgu Matu Vildžiumi nagrinėdama Senajame Testamente aprašytą Kaino ir Abelio brolžudystę ir britų poeto Lord Byron misteriją „Kainas“. Režisierė sako: „Kraujo linija skiria svetimą nuo savo. Kraujo linija apsprendžia moralinius ir juridinius klausimus –  pagal ją paveldime gėdą, kaltę, pinigus, titulus, turtą, įsipareigojimus, skolas. Senajame Testamente aprašyta Kaino ir Abelio istorija ir Nauja Mato Vildžiaus pjesė talpina savyje daug pirmųjų kartų, tarp jų ir pirmąjį kraujo praliejimą“.

O kokia jūsų kraujo grupė?

PREMJERA – 2020 m. sausio 29, 30 ir vasario 19 d.

Trukmė – 1 val. 45 min. (be pertraukos)

Mažoji scena. N-16

Spektaklyje naudojami eteriniai kvapai, garsūs garso efektai.

Spektaklio sukūrimą remia LR kultūros ministerija

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Atsiliepimai

, Ar egzistuoja teatro aktoriui nepalankesni personažai kaip Dievas ir Velnias? Būtybės, kurių veiksmus lemia ne psichologinis pagrįstumas, o duotybė; kurių funkcijos, anot žmonijos, nesikeičia tūkstantmečiais? Nepatiriantys vidinių konfliktų ir nesukuriantys asmeninių santykių toje aplinkoje, į kurią patenka? Žvelgiant į Velnią (Liuciferį) kaip į puolusį angelą, konfliktą būtų galima užčiuopti. Tačiau literatūra (įskaitant Bibliją) Velnio - kaip ir Dievo - personažą dažniau pristato kaip įkūnytą idėją (ne gyvą žmogų!) arba su juo kalbančio personažo tąsą.

Velnias laimi empatija. Aušra Kaminskaitė. Menų faktūra

, Spektaklyje vertintinas režisierės sprendimas derinti kelis vaidybos stilius: aktoriai sėkmingai pereina nuo tapatinimosi su personažu, teatrališkos vaidybos iki per pasakojimą kuriamo atsiribojimo nuo veikėjo. Norisi išskirti aktorių Breivę, atskleidusį, kokios gali būti balso galimybės: nuo patetiškų, utriruotų iki visiškai komiškų intonacijų; nuo žmogiško balso iki kūrinyje svarbios žalčio figūros perteikimo bei galiausiai kiborgiškų, robotiškų garsų.

Kraujas, lemiantis kaltę. Miglė Munderzbakaitė. 7md

Į puslapio viršų

Repertuaras

SENOS DAMOS VIZITAS perkeltas iš 2020 04 26 d.

TUŠČIA KĖDĖ

KETURI perkeltas iš 2020 04 28 d.

EN

Susitikimas su režisiere Nino Maglakelidze | SCENA 10×10

T

GETAS perkeltas iš 2020 04 09 d.

ANDERSENO GATVĖ perkeltas iš 2020 04 19 d.

PAVOJINGI RYŠIAI perkeltas iš 2020 04 25 d.

ASTRIDA perkeltas iš 2020 05 16 d.

VIETINIAI

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Kūrybinė
agentūra

Teatro
Spaustuvė

Teatro Partneriai

informacininiai rėmėjai

Skip to content