Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Dirbtuvės pedagogams

Edukacinis teatro kubas


Anne Graswinckel - rašytoja, teatro pedagogė, kultūros projektų vadovė
Vaidina

Įsigykite bilietus

Šiuo metu bilietai neparduodami

Pažinti teatrą ir įvairius jo procesus galima pačiais įvairiausiais būdais – apsilankius spektaklyje, sudalyvavus edukacinėje programoje, pasivaikščiojus po užkulisius. Bet jeigu teatrą pažinti būtų galima mokykloje? Vienas pagrindinių Nacionalinio Kauno dramos teatro tikslų – edukuoti visuomenę, ugdyti vaikų ir jaunimo pilietiškumą, kūrybingumą ir saviraišką, todėl NKDT kartu su „Kaunas 2022″ inicijuoja edukacinį projektą „Teatro Kubas“, skirtą atskleisti ir ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybinį potencialą bei gilinti jų žinias apie kultūros bei meno procesus.

Projekto tikslas sukurti edukacinę priemonę – TEATRO KUBUS, kurių turinys sudarytas iš teatre naudojamų priemonių: pjesių, bilietų, scenos techninių specifikacijų, dramaturgų bei režisierių naudojamos medžiagos ir kitų dalykų, susijusių su profesionaliuoju teatrų ir atspindinčių spektaklio gimimo procesą. Dėžės bus dovanojamos mokykloms kaip edukacinė priemonė lietuvių kalbos, matematikos, dailės ir kitose pamokose.

Tik įsivaizduokite, su dėžėje esančią pjese, galima rengti skaitymus lyg tikrame teatre, atlikti teksto suvokimo užduotis, vaidinti scenas ir pan. Su scenografijos dėžute, galima kurti istoriją pagal matomą vaizdą, pasigaminus lėles vaidinti, o gal sukurti savo scenografiją. Daryti brėžinius, kad scenografijos elementai atgimtų tikroje scenoje, atlikti apskaičiavimus, kokie turėtų būti dekoracijų dydžiai, norint panaudoti juos spektaklio metu scenoje, žibintuvėlio, filtrų pagalba apšviesti scenografijos dėžutę ir pan. Pagal pateiktas bilietų pardavimo ar reklamos planavimo ataskaitas galima daryti prognozes, skaičiuoti pokyčius, numatyti bilietų kainas ir t.t. Teatras savyje talpina daugybę įdomių dalykų, kuriuos pasitelkus galima pamokas paversti gerokai įdomesnėmis.

Edukacinė priemonė bus skirta 1-8 klasių moksleiviams bei priešmokyklinukams.

Kviečiame jus sudalyvauti 2021 m. birželio 8-11 d. Anne Graswinckel (Nyderlandai) vedamose kūrybinėse dirbtuvėse, skirtose ikimokyklinio amžiaus, 1-8 kl. pedagogams, bei teatro mokytojams. Anne Graswinckel – rašytoja, teatro pedagogė, kultūros projektų vadovė. Seminaro metu Anne pristatys savo metodiką, o paskui kartu su dalyviais kūrybinių dirbtuvių metu parengs edukacinio teatro kubo priemones ir metodologiją, pagal kurią bus sukurti TEATRO KUBAI, kurie vėliau bus dovanojami mokykloms.

Dirbtuvių grafikas:
• birželio 8 d. (antradienį) 17.00 – 20.00 val. – dirbtuvės teatro pedagogams, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Laisvės al.71, Kaunas
• birželio 9 d. (trečiadienį) 17.00 – 20.00 val. – dirbtuvės priešmokyklinukų ir 1-4 kl. pedagogams, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Laisvės al.71, Kaunas
• birželio 10 d. (ketvirtadienį) 17.00-20.00 val. – dirbtuvės 5-8 kl. pedagogams, Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Laisvės al.71, Kaunas

Būtina išankstinė registracija. Registruokitės užpildydami šią anketą. Likus porai dienų iki numatytų dirbtuvių gausite patvirtinantį laišką apie jūsų registraciją, su visa būtina informacija. Dirbtuvės vyks anglu kalba, su vertimu.

Po dirbtuvių bus išrašyti dalyvavimą patvirtinantys raštai.
Kilus klausimams galite skambinti telefonu:+370 658 48571 arba rašyti el. paštu: fabrikas@dramosteatras.lt

Projektas įgyvendinimas kartu su Kaunas2022

Į puslapio viršų

Repertuaras

Juditos triumfas

Palata

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

G

Fossilia

Pasikalbėkim. Poezijos, muzikos ir šokio popietė

Kai mes būsim jauni

Juditos triumfas

Kai mes būsim jauni

Kai mes būsim jauni

Labas, Lape!

Labas, Lape!

Senos damos vizitas

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Balta drobulė

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content