Nacionalinis Kauno dramos teatras

Dorianas

  • Vienos dalies spektaklis Oscaro Wilde‘o gyvenimo ir kūrybos motyvais

Didžioji scena

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Dorianas

Vienos dalies spektaklis Oscaro Wilde‘o gyvenimo ir kūrybos motyvais


Režisierius ir scenografas bei šviesų dailininkas
Robert Wilson
Teksto autorius
Darryl Pinckney
Kostiumų dailininkas
Jacques Reynaud
Muzikinis apipavidalinimas
Christian Friedel ir Woods of Birnam
Režisūros bendraautorė
Ann-Christin Rommen
Scenografijos bendraautorė
Stephanie Engeln
Šviesų dizaino bendraautoris
Marcello Lumaca
Vaizdo menininkas
Tomasz Jeziorski
Grimo ir perukų kūrėja
Manu Halligan
Kostiumų dailininko asistentė
Birutė Jašinskaitė
Režisieriaus asistentas
Robert Zeigermann
Režisieriaus asistentas
Aivaras Micius
Šviesų dizaino bendraautorio asistentas
Džiugas Vakrinas
Režisieriaus padėjėjos
Edita Laurinaitienė, Asta Mačiulytė
Vaidina
Dainius Svobonas
Mantas Zemleckas

Įsigykite bilietus

Iš anglų kalbos vertė Dominykas Norkūnas

„Dorianas“ – pasaulinį pripažinimą pelniusio režisieriaus Roberto Wilsono premjera Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kuriama kartu su Vokietijos D’haus teatru Diuseldorfe (Düsseldorfer Schauspielhaus). Robertas Wilsonas – vienas svariausių mūsų laikų teatro kūrėjų, pakeitęs žiūrovų suvokimą apie vyksmą scenoje. Jo kūriniuose dera šokio, performanso, architektūros, tapybos, muzikos ir dramos elementai.

Dailininkas Bezilis Holvardas yra kaip apsėstas jam pozuojančio jaunojo Doriano Grėjaus. Dorianas užsigeidžia, kad paveikslas sentų vietoj jo, o jis pats amžinai išliktų jaunas ir gražus. Noras išsipildo, bet tampa prakeiksmu.
Dailininkas Francis Baconas nustebina naktį į jo studiją įsilaužusį smulkų vagišių George’ą Dyerį. Užuot iškvietęs policiją, jis Dyeriui pasiūlo tapti jo modeliu. Jiedu tampa pora. Baconas nuolat tapo savo mylimąjį. Tačiau galiausiai ši meilė ir nelaukta modelio šlovė priveda Dyerį prie mirties.
Poetas Oscaras Wilde’as garsėja tuo, kad savo gyvenimą paverčia menu, o meną – savo gyvenimu. Jis – Londono visuomenės numylėtinis. Šlovė baigiasi, kai jo mylimojo Alfredo Douglaso tėvas paduoda jį į teismą dėl „šiurkštaus nepadorumo“. Oscaras Wilde’as nuteisiamas ir patenka į kalėjimą. Iš jo išeina visiškai palaužtas.
Šias tris istorijas, daugiau ar mažiau išgalvotas, bet kartu pilnas gilių tiesų, JAV autorius Darrylas Pinckney sujungia į asociatyvų pasakojimo srautą, kuriame persidengia prisiminimai apie išgyvenimus, apmąstymai ir jausmai. Jo sukurtas Dorianas yra dailininkas, modelis, poetas ir mylimasis, o savo mintimis ir veiksmais jis primena skersgatvio katiną.
Spektaklį statydamas pagal Pinckney tekstą, Robertas Wilsonas plėtoja įtaigų vaizdinių srautą. Skirtingai nei „Smėlio žmogaus“ ar „Džiunglių knygos“ inscenizacijose, kuriose gausu personažų, šįkart režisierius kuria labai koncentruotą monodramą. Diuserdorfo teatre sukurtoje „Doriano“ versijoje Wilsonui talkina jau ne viename režisieriaus spektaklyje vaidmenis kuriantis ir jo stilių puikiai jaučiantis aktorius Christianas Friedelis. Spektaklyje girdėsime jo su grupe „Woods of Birnam“ atliekamas dainas. NKDT versijoje režisierius po atrankų proceso pasirinko dirbti su dviem skirtingų kartų aktoriais – Dainiumi Svobonu ir Mantu Zemlecku.
„Doriane“ teatro magas Robertas Wilsonas mus veda į žavią kelionę, tyrinėjančią painius menininkų ir jų kūrinių ryšius. Kalbama apie meilę ir garbėtrošką, apie meno stebuklą ir apie ribotų pažiūrų visuomenės griaunamąją galią.

Premjera – 2022 m. spalio  1, 2 ir 7 d. Didžiojoje scenoje

Trukmė – 1 val. 30 min. ( be pertraukos)

NKDT kartu su


„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Projekto partneriai:

 

Spektaklio bičiulis

Į puslapio viršų

Repertuaras

P

Dorianas

P

Dorianas

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content