Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Debesų gaudyklė

Šokio ir judesio spektaklis 6-18 mėn. kūdikiams


Režisierė ir choreografė Laura Geraščenko
Scenografijos dailininkė
Angelina Furmaniuk-Savickienė
Kostiumų dailininkė
Lina Andriukonė
Muzikinis apipavidalinimas
Kristijonas Lučinskas
Vaidina
Elinga Serapinaitė, Justina Jukonytė, Kristupas Biržietis, Greta Jankauskaitė, Jonas Viršilas

Įsigykite bilietus

Šiuo metu bilietai neparduodami

„Debesų gaudyklė“ – tai ne tik šokio ir judesio spektaklis patiems mažiausiems. Tai buvimas erdvėje, kurioje galima būti taip, kaip norisi, kur stimuliuojama klausa, rega, lytėjimas, kur kuriamas saugumo ir švelnumo jausmas. Tai credo, kuriuo vadovaujasi visa kūdikių spektaklio komanda: choreografė ir režisierė  Laura Geraščenko, scenografė  Angelina Furmaniuk-Savickienė, šokėjai ir aktoriai Elinga Serapinaitė, Justina Jukonytė, Kristupas Biržietis, Greta Jankauskaitė, Jonas Viršilas, muzikos autorius Kristijonas Lučinskas, kostiumų dizainerė Lina Andriukonė.

Mintis apie šokio ir judesio spektaklį kūdikiams choreografei-režisierei užsimezgė prieš porą metų. „Pačiai auginant tris vaikus ir kartu perėjus kūdikystės etapą ne kartą, rutuliojosi mintis pasiekti ir pačią jauniausią auditoriją. O ši idėja tapo ,,kūnu“ studijuojant šokio magistrą. Nesustoti skatino ir palaikė šiuolaikinio šokio teatro ,,Padi dapi Fish“ meno vadovė, choreografė Agnija Šeiko. Mano baigiamasis magistro mokslinis darbas apie ,,Šokio spektaklių įtaką kūdikių emocinei ir fizinei raidai“. Tęsti pradėtą darbą vedė mintis, jog būtent šokio judesio spektaklių 6-18mėn. kūdikiams nėra ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje.“

Į klausimą, ar „Debesų gaudyklė“ – tai daugiau nei šokio spektaklis, savo mintimis dalijasi  spektaklio komandos nariai:

„Šis spektaklis – interaktyvus, jame kartu su aktoriais kviečiami veikti kūdikiai ir tėvai, patys žiūrovai patampa spektaklio dalyviais ir kūrėjais.“ (Laura Geraščenko)

,,Kaskart atsiduriu šviesiame sapne. Atrodo, grįžtu į pirmas savo gyvenimo dienas, kai mama ir tėtis lopšinėmis ir pasakomis statė karalystes. Čia sustoja laiko tėkmė, čia grįžtu į namus, į tą saugų kamputį, kur viskas sava, viskas paprasta, kur ramu.“ (Elinga Serapinaitė)

,,Ramios vilnys jaukumo debesy – kviečiu leistis į lengvus, žaismingus ieškojimus ir atradimus!” (Kristijonas Lučinskas)

,,Debesų gaudyklėje tikiuosi pagauti debesų.“(Justina Jukonytė)

,,Debesys – skraidantis vanduo, vanduo – nukritę debesys.“ (Kristupas Biržietis)

,,Nuo debesies ant debesies į visai kitą pasaulį – į savo debesų gaudyklę. “(Greta Jankauskaitė)

,, Kartais debesys gali tapti pasiekiami tiesiog ranka, tik svarbu labai norėti ir to atkakliai siekti.“ (Angelina Furmaniuk- Savickienė)

„Spektaklis veikia ne tik kūdikius, bet ir tėvus, kadangi veda į kiekvieno mūsų prenetalinę būseną. Kviečiu patiems pabūti, pamatyti, išgyventi savo gimimą.“ – choreografė ir režisierė L. Geraščenko.

Spektaklio video

Į puslapio viršų

Repertuaras

Juditos triumfas

Palata

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

G

Fossilia

Pasikalbėkim. Poezijos, muzikos ir šokio popietė

Kai mes būsim jauni

Juditos triumfas

Kai mes būsim jauni

Kai mes būsim jauni

Labas, Lape!

Labas, Lape!

Senos damos vizitas

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Balta drobulė

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content