Nacionalinis Kauno dramos teatras

Natanas Išmintingasis

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Kaligula

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Peras Giuntas

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Paroda

Max Frisch

Biografija: vaidinimas

Dviejų dalių spektaklis

Jei dar kartą savo gyvenime galėtumėte viską pradėti iš naujo, labai gerai žinotumėte, ką darytumėte kitaip...


Įsigykite bilietus

Šiuo metu bilietai neparduodami

Iš vokiečių kalbos vertė  Adomas Druktenis ir Kristina Sprindžiūnaitė

Jeigu šiandien turėtumėte galimybę grįžti į praeitį ir pakeisti kažkada priimtus svarbius savo gyvenimo sprendimus, pervaidinti savo gyvenimą pagal kitą scenarijų, pasukti jį visai kitu likimo keliu… Ar tikrai žinotumėte, ką ir kaip keisti? Suvaidinti savo gyvenimą iš naujo – viliojantis iššūkis, kurį šiame spektaklyje priima mirštantis mokslininkas Kiurmanas. Jeigu tik jam pavyktų niekada nesusitikti su savo antrąja žmona, jo gyvenimas būtų tikrai laimingas… Bet ar gali gyvenimas būti kitoks, jei jis, profesorius Kiurmanas, yra toks pats, prisirišęs prie savo džiaugsmo, skausmo, kaltės ir pažeminimo? Ar iš viso įmanoma ką nors pakeisti? O jei ir įmanoma, galiausiai mirties akivaizdoje tai neturi jokios prasmės.

PREMJERA – 2014 m. gruodžio 19, 20, 21, 31 d.

Trukmė – 2 val. 50 min. Su pertrauka.

Didžioji scena.

Spektaklyje rūkoma!

Po trečiojo skambučio žiūrovai neįleidžiami!

Spektaklio akimirkos/Photos:

Donato Stankevičiaus nuotr. 

Atsiliepimai

, Visų pirma į akis krenta tai – paradoksas! – kad šis spektaklis yra veikiau mąstomas, nei regimas. Tai toli gražu nereiškia, kad jame nėra moderniam scenos menui būdingų raiškos formų ar priemonių. Pastarųjų tikrai esama – tai ir tikslingai naudojamos video projekcijos, ir paties vaidinimo refleksija scenoje bei už jos ribų, ir pati scena scenoje, ir aktoriai, vaidinantys aktorius, kurie vaidina aktorius. Na, ir jiems vadovaujantis režisierius, kurį vaidina vienas iš aktorių, bet ne tų, kurie scenoje vaidina vien aktorius, nors, kita vertus, pastarieji iš tiesų vaidina ne vien tik aktorius...

„Biografija: vaidinimas“ - mąstantis Gintaro Varno teatras

, Režsieriaus Gintaro Varno sugrįžimas į Nacionalinio Kauno dramos teatro sceną įsimintinas ir, mano manymu, svarbus teatrinio gyvenimo įvykis. Jo pasirinkta intelektuali garsiojo šveicaro Maxo Frischo pjesė „Biografija: vaidinimas" - aiškus ir nedviprasmiškas G. Varno noras nagrinėti bei atskleisti egzistencines individo „ribines situacijas", kalbėti apie moralinį pasirinkimą, atsakomybę, kaltę ir norą būti laisvam, atsakingam už savo poelgius.

Egzistencinis apsisprendimas: repeticija

, Šįkart drauge su visa kūrybine komanda Varnas siekia leisti žiūrovams vienu metu dalyvauti ir repeticijoje, ir spektaklyje, trinti gyvenimo ir teatro atskirtį arba, kitaip tariant, suteikti gyvenimui teatrališkumo. „Gyvųjų paveikslų" principais keičiant scenas, profesorius Kiurmanas (Dainius Svobonas), vedinas Režisieriaus (Sigitas Šidlauskas) rankos, vėl ir vėl mėgina keisti gyvenimą ir niekaip neapsisprendžia, nuo kurios vietos. Ir žinoma, cherchez la femme - Antuanetė - Eglė Špokaitė, profesoriaus laimė ir nelaimė, pagrindinė ašis, kurią norisi tiek išbraukti, tiek palikti savo gyvenime.

Būti prieš pradedant mirti

Apdovanojimai

2015m. Geriausias spektaklis.  „Lietuvos teatrų pavasaris: Kaunas 2015

2015m. Auksinis scenos kryžius režisieriui Gintarui Varnui ir aktoriui Dainiui Svobonui

Į puslapio viršų

Repertuaras

Balta drobulė

Panika

Panika

Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį

Elektra

Būtybės| PERKELTAS iš 2021 11 13 D.

Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content