Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juozas Grušas , Aušra Marija Sluckaitė

Barbora

Spektaklis pagal Juozo Grušo dramą „Barbora Radvilaitė“

Barboros Radvilaitės istorija sceniniam gyvenimui atgimsta po daugiau nei 40 metų pertraukos!


Įsigykite bilietus

Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje Barboros Radvilaitės istorija sceniniam gyvenimui atgimsta jau antrąjį kartą. Simboliška, kad po daugiau nei 40 metų pertraukos režisierius Jonas Jurašas imasi lemtingiausios jo biografijoje dramos, nes su šiuo spektakliu susijęs atsisveikinimas su Kauno dramos teatru ir Lietuva.

Režisierius grįžta su nauja spektaklio vizija: „Mane domina likiminis gyvenimo ir mirties žaidimas.“ Jam talkinanti rašytoja ir dramaturgė Aušra Marija Sluckaitė, adaptavusi J. Grušo dramą nūdienos aktualijoms sako, kad ši kartą nesiekiama atkurti romantiškos Barboros Radvilaitės legendos. Šis spektaklis apie aktorę, kuri nepaisant neįveikiamų kliūčių dega noru suvaidinti Barborą, suprasti ją kaip moterį, patekusią į meilės, ligos ir politikos žaidimų spąstus. Aktorė – pati serganti kaip Barbora, agonijos kamuojama – įveikia savo negalią ir čia pat scenoje kuria Barboros Radvilaitės vaidmenį – savo viziją.

Spektaklis apie kūrybos ir žmogaus valios galią pasipriešinti likimui. J. Jurašo pagrindinė siekiamybė yra atskleisti aktorės kūrybinių paieškų sudėtingumą, norą pažinti ir suprasti savo personažo esmę.

 

PREMJERA 2014 m. rugsėjo 25, 27, 28 d.

 Spektaklio trukmė – 2 val.30 min. Su pertrauka.

Didžioji scena.

Spektaklis  rodomas su vertimu į anglų kalbą repertuare nurodytomis datomis.

Verčia KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Technikos kalbos vertimo ir lokalizavimo magistrantai.

Short summary: 

Prominent director Jonas Jurašas presents a play about a legendary Lithuanian couple – the Grand Duke of Lithuania Žygimantas Augustas (Sigismund II Augustus) and his beloved wife Barbora Radvilaitė (Barbara Radziwill). The famous legend has been brought back on stage for the second time after a break of 40 years. This time the story sheds light not on the romantic love, but on the actress who suffers from a disease and desires to play the role of Barbora. She seeks to understand her as a woman, who fell into the trap of love, disease and political games. The play reveals the power of human creativity and will to withstand destiny.

Premier – 25th of  September  2015

 Duration – 2.30 

Attention!  Please check the dates in our repertoire.

The performance BARBORA will be simultaneously interpreted into English  on ( the date will beanounced). Headphones for translation can rent HERE.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Barboros istorija naujai!

;

 

Save

Save

Į puslapio viršų

Repertuaras

Aš – Moljeras

G

Debesų gaudyklė

G

Debesų gaudyklė

G

Debesų gaudyklė

G

Debesų gaudyklė

G

Debesų gaudyklė

Palata

G

Nuostabūs dalykai

Gentis

Vasarvidis

Labas, Lape!

G

Ansamblis LIETUVA ir grupė ŽALVARINIS – ŠVĘSKIME LAISVĘ! |

G

Raudona

Biografija:vaidinimas

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne