Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ryšys

  • Mokslinės fantastikos spektaklis

Mirgėjimas

  • Interaktyvus socialinių tinklų spektaklis

Inesa Paliulytė

Astrida

Spektaklis mažiems ir dideliems pagal A. Lindgren nuo 5 m.

Vaikystė - ne amžiaus, o sielos būsena. A. Lindgren


Režisierė
Inesa Paliulytė
Scenografijos ir kostiumų dailininkė
Kotryna Daujotaitė
Kompozitorius
Raigardas Tautkus
Choreografė
Rasa Magilaitė
Vaidina
Liucija Zorūbaitė
Inesa Paliulytė
Sigitas Šidlauskas
Daiva Rudokaitė
Egidijus Stancikas
Henrikas Savickis
Liucija Rukšnaitytė
Milė Šablauskaitė
Nijolė Ona Lepeškaitė
Audronė Paškonytė
Saulius Čiučelis
Taip pat vaidina teatro mokyklėlės auklėtiniai

Įsigykite bilietus

Šiuo metu bilietai neparduodami

Veikiausiai visi puikiai prisimename pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę, Mažyli ir jo bičiulį Karlsoną, kuris gyvena ant stogo, bei Emilį iš Lionebergos. Tai neabejotinai smagiausi vaikystės personažai! Tik ar iš tiesų pažįstame jų sumanytoją – švedų rašytoją Astridą Lindgren?

Rašytoja Astrida Lindgren nuo pat mažumės buvo padūkusi, iš bendraamžių būrio išsiskirianti mergaitė. Trumpai kirptais plaukais, ne sijonuota, o kelnėta. Buvo pametusi galvą dėl džiazo ir labai mėgo šokti. Išsiskyrė smarkiu būdu ir gebėjimu rašyti, tad vos baigusi mokyklą buvo pakviesta į Vimerbio laikraščio redakciją rengti trumpus reportažus bei skelbimus. Vėliau lankė stenografijos ir mašininkių kursus, kol galiausiai atrado aistrą rašyti vaikams. Nors ištekėjo bei tapo mama (augino sūnų Larsą ir dukrą Karin), ją visą gyvenimą lydėjo noras likti vaikystėje – mėgo karstytis kuo aukščiau, kuo pavojingiau.

Astrida parašė daugiau kaip 70 vaikiškų knygų, scenarijų ir pjesių, o pagal jos kūrinius iki šiol kuriami filmai ar televizijos serialai, statomi spektakliai. Didžioji dauguma jos knygų išverstos į 85 pasaulio kalbas ir išspausdintos daugiau nei 100 valstybių. Nepaprasta meilė vaikams, pašėlęs humoras, išdaigos, neišsenkanti fantazija nepaliauja dominti skaitytojų nuo pat jos kūrybos pasirodymo iki šių dienų.

Per visą savo gyvenimą Astrida Lindgren buvo apdovanota 59 įvairiais apdovanojimais. Garbės daktaro laipsnį jai suteikė Lilčiopingo, Leičesterio, Varšuvos universitetai. Tačiau svarbiausi ne šie įspūdingi skaičiai ar titulai, o tai, jog ši rašytoja savo kūryba ir pasisakymais aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime  kaip drąsi kovotoja už vaikų ir gyvūnų teises, dažnai aukodavusi pinigus įvairioms pagalbą teikiančioms organizacijoms bei atskiriems žmonėms. Astridą visuomet jaudino laikui nepavaldus ir ypač svarbus klausimas – kaip gyventi pasaulyje, kuriame egzistuoja blogis?

Su šia rašytoja susipažinti kviečia žymi spektaklių vaikams autorė ir aktorė Inesa Paliulytė. Įkvėpta pašėlusios rašytojos kūrybos ir nepaprastos asmenybės, ji parašė pjesę, kurioje veikia ne tik pati Astrida, bet ir patys šauniausi jos personažai, taip pat susipažįstama su Astridos tėvais, seneliais ir draugais.

Gilios senatvės sulaukusi Astrida Lindgren teatro scenoje pristatoma tokia, kokia ji ir buvo iš tiesų, – vis dar vaikiška savo siela, šmaikšti, pilna idėjų, su viltimi žvelgianti į pasaulį. „Astrida yra ne vien tik močiutė Padaužų kaime, bet ir Padaužų kaimo Dostojevskis. Ji kelia reikalavimus savo skaitytojams: egzistencinius, moralinius, politinius” – teigia premjeros autorė Inesa Paliulytė, siekianti, jog šis spektaklis padėtų vaikams iš tiesų suvokti ir išgyventi sudėtingą Astridos tapsmą pasauline rašytoja.

PREMJERA – 2012 m. gruodžio 9, 18, 20 ir 22 d.

 Trukmė – 2 val. 20 min. Su pertrauka.

Didžioji scena. Nuo 5 m.

Po trečiojo skambučio žiūrovai neįleidžiami!

Spektaklis “Astrida” (1-5 kl.) įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį. Dėl spektaklio rodymo Kultūros paso programoje skambinti tel. 8 656 06966 (Skaistė).

 

Akimirkos iš spektaklio:

Donato Stankevičiaus nuotr.

Save

Į puslapio viršų

Repertuaras

RYŠYS

P

Mirgėjimas

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content