Spektaklis ŽYDROJI PAUKŠTĖ (10 20 d. ) pritaikytas žiūrovams su klausos negalia
Spalio 20 d. teatre laukiame kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų žiūrovų. Spektaklis M. Maeterlinck „ Žydroji paukštė“ rodomas su titrais lietuvių kalba (surtitrais).
Spektaklis „Žydroji paukštė“ seka alegorinę Nobelio premijos laureato M. Maeterlincko pasaką apie tai, kaip tamsų šv. Kalėdų vakarą du vaikai gauna užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę. Jie leidžiasi į nuotykių ir stebuklų kupiną kelionę po fantastinius pasaulius, rūmus ir sodus. Tačiau tam, kad ją surastų, neužtenka ryžto ir drąsos įveikti didelius atstumus, susitikti su šviesos ir tamsos galiomis, gėrio ir blogio pasauliais, reikia vieno paprasto ir tuo pačiu stebuklingo dalyko – reikia sugebėti pamatyti tai, kas neregimą.
Pasakos herojai, brolis ir sesuo Tiltilis ir Mitilė, gauna stebuklingą deimantą, kurį pasukę, ima regėti daiktų ir reiškinių sielas arba tikrąsias jų esmes ir reikšmes. Jie gali išvysti, kad kasdieniai daiktai – duona, vanduo, cukrus, ugnis – turi sielas, padedančias atskirti ir suvokti tikrąsias vertybes. Šis fantastinis pasakojimas primena mums, kad laimės pėdsakus galime aptikti tik atmerktomis akimis, atviromis širdimis bei tyru vaiko žvilgsniu. Nebūtina laimės ieškoti už devynių jūrų, Žydroji paukštė sklando visur, palikdama pasakišką savo plunksną kiekvienuose namuose. Galbūt ji ką tik praskriejo pro Prisiminimų šalį, kur gyvena visi, kurių netekome, bet gyvena todėl, kad juos prisimename? Galbūt ji ką tik buvo nutūpusi prabangiuose Nakties rūmuose, gal stebuklingame sode, kur karaliauja Motinos meilės Palaima, Palaima mąstyti ar Palaima suprasti, o gal praskriejo pro Ateities šalį, kliudydama mūsų svajones? Galbūt, norint išvysti tikrąjį pasaulio veidą, stebuklingasis brangakmenis visai nebūtinas, nes, kaip sakė M. Maeterlinckas – visi akmenys vienodi, visi akmenys brangūs, tik žmonės ne visų brangumą regi? Ši fantastinė istorija kviečia visus plačiai atmerkti akis, pažvelgti į pasaulį bei savo vidų ir patirti palaimą suprasti, kad „mums priklauso tik ta laimė, kurią sugebame suvokti“ (M. Maeterlinckas ).
Didžioji scena
Dviejų dalių spektaklis nuo 7 m.
Trukmė 2 val.
Režisierius – Vaidotas Martinaitis
Scenografijos dailininkas – Artūras Šimonis
Kostiumų dailininkė – Aleksandra Jacovskytė
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Vaidina: Saulius Čiučelis, Giedrė Žaliauskaitė, Goda Petkutė, Vilija Grigaitytė, Gintautas Bejeris, Martyna Gedvilaitė, Inga Mikutavičiūtė, Daiva Rudokaitė, Liucija Rukšnaitytė, Aušra Keliuotytė, Artūras Sužiedėlis, Ričardas Vitkaitis, Arnas Ašmonas, Eugenija Bendoriūtė, Ugnė Žirgulė, Ridas Žirgulis, Nijolė Lepeškaitė, Algirdas Pintukas, Audronė Paškonytė, Tomas Erbrėderis, Mindaugas Jankauskas, Gytis Laskovas, Dainius Svobonas, Arūnas Stanionis.
Donato Stankevičiaus nuotr.