Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Spektaklis BARBORA atsisveikina su žiūrovais

Spektaklis „Barbora“ pagal Juozo Grušo dramą „Barbora Radvilaitė“ sausio 10 d. 18 val. bus rodomas paskutinį kartą. Šis režisieriaus Jono Jurašo kūrinys atidarė jubiliejinį 95-ąjį Nacionalinio Kauno dramos teatro sezoną.  

Juozo Grušo drama „Barbora Radvilaitė“ į teatro sceną buvo įžengusi 1972-aisiais, – Jono Jurašo spektaklis buvo sutiktas kaip ypatingas įvykis. Praėjus keturiasdešimčiai metų, režisierius grįžo su nauja spektaklio vizija. Prie jo kūrimo prisidėjusi rašytoja ir dramaturgė Aušra Marija Sluckaitė, kuri pritaikė J. Grušo dramą nūdienos aktualijoms, nesistengdama atkurti Barboros Radvilaitės legendos, bet akcentuodama kūrybos ir žmogaus valios galią pasipriešinti likimui. Spektaklis „Barbora“ pasakoja apie Aktorę, kuri nepaisant įvairių gyvenimo iššūkių, trykšta noru suvaidinti Barborą, perprasti jos asmenybę, kuri pateko į meilės, ligos ir politikos žaidimų spąstus.

Pasak teatrologės, profesorės Jurgitos Staniškytės, akivaizdu, kad šioje „Barboroje“ Jurašas į savo ir Lietuvos (teatro) praeitį žvelgia ne tam, kad ją kritiškai permąstytų, akylai ištyrinėtų už istorinių vaidmenų paviršiaus slypinčius procesus ar pažvelgtų į istoriją per ironijos prizmę. Atrodytų, kad pagrindinis režisieriaus tikslas – pakartoti, dar kartą išgyventi praeitį, siekiant suprasti, ar laiko tėkmė ją pakeitė.

Spektaklio scenografijos autorius  – Mindaugas Navakas, muziką spektakliui sukūrė kompozitorius Linas Rimša, judesį ir choreografiją – Mantas Stabačinskas bei Marius Pinigis.

Pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai Eglė Milkulionytė ir Dainius Svobonas. Taip pat spektaklyje vaidina Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai: Saulius Čiučelis, Ugnė Žirgulė, Inga Mikutavičiūtė, Ridas Žirgulis, Tomas Erbrėderis, Egidijus Stancikas, Gintautas Bejeris, Henrikas Savickis, Artūras Sužiedėlis, Vaidas Maršalka,  Edgaras Žemaitis/Andrius Gaučas, Eglė Grigaliūnaitė, Martyna Gedvilaitė.

NKDT informacija

Spektaklio akimirkos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content