Nacionalinis Kauno dramos teatras

Spektaklis BALTA DROBULĖ rodytas su garsiniu komentavimu

Lapkričio 15 dieną 14 val. spektaklis „Balta drobulė“ pagal A. Škėmos romaną (rež. J. Jurašas) rodytas su garsiniu komentavimu. Jį stebėjo net 200 silpnaregių ir nereginčių žiūrovų iš skirtingų Lietuvos miestų.

Spektakliai su garsiniu komentavimu tampa natūraliu poreikiu –  Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) organizuoja keletą tokių spektaklių per metus žmonėms su regos negalia, o Nacionalinis Kauno dramos teatras atsiliepia jau šeštąjį kartą. Vieni iš paskutiniųjų – šių metų  gegužę Didžiojoje scenoje rodyti du spektakliai „Aš – Moljeras“ pagal Moljero pjesę „Tariamas ligonis“  (rež. I. Paliulytė) ir biografijos faktus. Tuomet susirinko net 400 žiūrovų.

Spektakliai įgyvendinami kartu su Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo studijų programos studentais, kuriems vadovauja dėstytoja dr. Laura Niedzviegienė. Spektaklio „Balta drobulė“ garsinį komentavimą ruošė Audiovizualinio vertimo bakalaurantė Kristina Meilūnaitė.

Prieš prasidedant spektakliui,  susirinkusiems salėje žiūrovams Kristina Meilūnaitė pristatė spektaklio scenografiją ir veikėjus, pakviesdama aktorius prisistatyti publikai trumpu pasisveikinimu ir fraze iš spektaklio. Tai reikalinga, kad neregintysis lengviau atskirtų personažus scenoje pagal aktorių balsus ir tembrus. Spektaklio metu žiūrovai naudojasi bevielėmis ausinėmis ir klausosi scenos veiksmą padedančių suprasti komentarų.

Daugiau apie projektą

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content