Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Spektaklis „Babelio bokštas“ pradeda įgauti formas ir spalvas

Nors tarptautinio projekto „Babelio bokštas“, kuris skirtas vaikams nuo 13 metų, premjera vyks 2022 m. rugpjūčio mėnesį, jo statyba vyksta sparčiai: teatre jau pagaminta dalis dekoracijų, siuvami kostiumai. Kūrybinis procesas taip pat įsibėgėja, nes kovo 21-24 d. NKDT apsilankiusi spektaklio idėjos autorių komanda iš Norvegijos pradėjo repeticijas su aktoriais ir susitikimus su spektaklio žiūrovais moksleiviais.

„Babelio bokštas“ – solidus tarptautinis projektas, kuriamas kartu su Norvegijos, Vengrijos, Islandijos ir Lietuvos menininkais, kuriuos vienija  tarptautinis interaktyvaus įtraukiančio teatro vaikams ir jaunimui tinklas PIYL (Participate in Your Life). „Babelio bokšto“ tikslas – atkreipti dėmesį į globalias problemas, jas aktualizuoti interaktyvaus teatro kalba, skatinti jaunimo kritinį mąstymą. „Mes norime sukurti tokį spektaklį, kurį žiūrovai prisiminti visą gyvenimą“, – sakė režisierė iš Norvegijos Hilde Brinchmann. Pasirinkusi Biblijinį siužetą apie susiskaldžiusią ir susišnekėti negalinčią visuomenę, kūrėja veiksmą nukelia į apokaliptinį pasaulį, kurį yra ištikę atominio karo, ekologinės problemos. Šiose aplinkybėse keturios gentys, kurias sudarys žiūrovai ir aktoriai, mėgins ieškoti sprendimų. Kūrėjai siūlo žaidimo taisykles, o žiūrovai patys nulems spektaklio finalą. Galbūt jiems pavyks susikalbėti ir rasti pasaulio gelbėjimo būdą?

Spektaklio mintis režisierei Hildei Brinchmann gimė prieš 1,5 metų, į pagalbą talentinga ir pripažinta kūrėja vaikams pasikvietė bičiules  – scenografę Signe Gerdą Landfald ir kostiumų dizainerę Heleną Andersson. Ir kostiumai, ir dekoracijos – kinematografiškos, čia svarbi kiekviena detalė, akcentas.  Žiūrovai aktorius matys iš labai arti. Kostiumų dizainerė ir scenografė lankėsi teatro cechuose, įvertino pagamintus daiktus. Režisierė Hilde Brinchmann daugiausiai laiko praleido repeticijų salėje; susitiko su aktoriais, būsima spektaklio publika. Įdomu, kad spektaklio premjeroje dalyvaus tarptautinė aktorių iš Norvegijos, Islandijos, Vengrijos ir Lietuvos trupė, o repertuare įsitvirtins NKDT aktorių vaidinamas spektaklis. Pasiruošimo ir darbo dar tikrai daug, bet entuziazmas ir intriga neblėsta.

Įtraukiančio teatro jaunimui profesionalai – tarptautinio tinklo PIYL (Participate in Your Life) nariai: NKDT (Lietuva), Kompani 13 (Norvegija, Bergenas), kompaniją „Bird and Bat“ (Islandija, Reikjavikas), Kava Kulturalis Muhely Egyesulet teatras (Vengrija, Budapeštas).

Premjeros vyks 2022 metų rugpjūčio 19, 20 dienomis Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir 23 dieną Čekiškėje ( Kauno raj.).

Tarptautinis projektas finansuojamas

Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m., „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Erasmus+“ lėšomis.

Projekto pavadinimas: Interaktyvaus spektaklio„Babelio bokštas“ sukūrimas, projekto kodas: LT04-1-KM-K01-039.

Projekto įgyvendinimo terminas: 2021 m. birželio 10 d. – 2023 m. balandžio 12 d.

Daugiau informacijos apie EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus: www.norwaygrants.lt

NKDT informacija

Nuotraukų autorius Andrius Ufartas

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content