Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

SOMBRAS: apie teatro meną ir menininką, siekiantį nepasiekiamos tiesos

Šiandien, rugsėjo 3 dieną, pirmoji 100-ojo sezono premjera „Sombras“ pagal Federico Garcia Lorcos ir Luigi Pirandello kūrinius pristatyta žiniasklaidos atstovams. Jos režisierius bei dramaturgas Gintaras Varnas ir kūrybinės komandos nariai pasidalino mintimis apie proceso metu atrastas ir neatrastas tiesas.

„Šia premjera režisierius, matyt, peržvelgia tiek savo kūrybinį kelią, tiek viso Lietuvos teatro esmę ir prasmę. Esu nuoširdžiai dėkingas režisieriui, kuriam dar rūpi teatro atsakomybė, teatro vaidmuo šiandienoje ir gyvo, tikro, paveikaus, dirginančio ir atsakingai mąstančio teatro vaidmuo šiandienoje. Džiaugiuosi, kad mes kartu su teatru „Utopia“ įgyvendiname tokį didžiulį ir labai prasmingą projektą, pasitikdami neeilinę teatro sukaktį“, – kalbėjo E.Stancikas.

Tai – ne pirmasis G.Varno darbas pagal F.Garcia Lorcos kūrybą. „Kiekvienas, manau, turi savų autorių. Kaip ir dirigentai: kai kurie yra mocartistai, kai kurie – verdistai. Taip ir režisieriai turi labiau mėgiamus ir artimus autorius. Lorca yra iš tos genijų kartos, kurie jauni miršta. Artimas visokiomis prasmėmis. Jis buvo apsėstas ne tik teatru, bet ir muzika, poezija. Antras dalykas, jis yra ir poetas scenoje. Tai man atrodo labai vertinga ir reta. Prozos teatre yra daug, poezijos – ne taip daug“, – kalbėjo G.Varnas. Viena iš spektaklio gijų – tiesos ir melo tema. Režisieriaus teigimu, nuo klausimo, ko teatre yra daugiau – tiesos ar melo – ir prasidėjo mintys apie šį spektaklį.

Nežinau, ar šį spektaklį galima vadinti eksperimentu. Jis – daugiau pamąstymas tomis temomis. Ar jis vadinamas eksperimentiniu, ar ne – jau čia ne mano reikalas. Manau, kad ne. Spektaklis arba duos vienokį ar kitokį atsakymą. O gal ir neduos. Gal bus tiesiog pretekstas patiems žmonėms, teatro kūrėjams, žiūrovams pamąstyti, ko gi aš einu į teatrą, ar verta eiti. Profesionaliam lietuviškam teatrui yra šimtas metų. Ir reiktų pamąstyti, kur jis eina, į kokias puses. Ar reikia dar rimtų temų teatre, ar jų nebereikia“, – sakė spektaklio režisierius.

Skaitykite daugiau portale 15 min. 

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content