Nacionalinis Kauno dramos teatras

Paroda

Socialinė akcija: „Tikiu, užteks stiprybės tavo dieviškam silpnumui“

Lietuvoje kaip ir daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio šalių krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga. Apie 70 proc. krūties vėžio atvejų nustatoma I ir II stadijos. 2010 m. Lietuvoje krūties vėžys buvo diagnozuotas 1490 moterų, iš kurių penktadalis buvo iki 50 metų amžiaus. Kuo anksčiau diagnozuojamas krūties vėžys, tuo geresnių gydymo rezultatų galima tikėtis, daugiau gyvybių išgelbėti.

Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT), bilietų platintojas „Tiketa“ bei Nacionalinis vėžio institutas (NVI) tiki bendruomeniškumo galia ir inicijuoja akciją: pirkdami bilietą į spektaklį „Barbora“, jūs prisidedate prie būtinos ir pirmosios Lietuvoje vakuuminės krūties biopsijos įrangos įsigijimo. Nuo lapkričio mėnesio perkant bilietą į minėtą spektaklį, 1 Lt bus pervedamas NVI sąskaitą.

Šią iniciatyvą inspiravo režisieriaus Jono Jurašo spektaklio „Barbora“ noras kalbėti apie  Aktorę,  kuri, nepaisant neįveikiamų kliūčių, dega noru suvaidinti Barborą, suprasti ją kaip moterį, patekusią į meilės, ligos ir politikos žaidimų spąstus. NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas teigė, kad susipažinus su medžiaga, įsibėgėjus repeticijoms kilo idėja atsigręžti į sergančiuosius ir susidūrusius su klastinga liga, su kuria kovoja spektaklio herojė. Žygimanto Augusto žodžiai: „Tikiu, užteks stiprybės tavo dieviškam silpnumui“ tapo savotišku moto ir iniciatyvos raktu. „Nenorime žaisti menu vardan meno, bet skatinti saugoti savo sveikatą ir rūpintis savimi, skirti dėmesio ligos prevencijai,“ –  sakė Egidijus Stancikas. Jam antrina ir  Kultūrinės veiklos ir turizmo vadybos skyriaus vadovė Agnė Burovienė, kurios nuomone teatras turi plėsti savo ribas, rengti prasmingas socialines akcijas.

Spektaklio „Barbora“ dramaturgė Aušra Marija Sluckaitė, kuriai kilo mintis Barboros istoriją papasakoti sergančios aktorės lūpomis neslėpė:  „Onkologinės ligos motyvą spektakliui pasirinkau dėl to, kad teko artimai susidurti su daugeliu šia liga sergančių moterų. Bendraudama su jomis supratau, kaip svarbu atvirai kalbėti apie šią ligą, dažnai vadinamą „visų ligų imperatore“, laužyti užgniaužtos baimės, nutylėjimo, gėdijimosi tabu. Skatinti nepasiduoti nevilčiai. Atjausti skausmą, negalią ir parodyti, kad – kūryba, darbu, savo atkaklumu – priešindamiesi likimo mestam sunkiam iššūkiui,  randame savo sunkaus buvimo prasmę. Sutauriname skausmą ir pakeliame savo žmogiškumo vertę. Labai pritariu teatro paramos akcijai. Vertinu tai kaip gražų humanišką veiksmą.“

 

NKDT info 

 Barbora_20140924_0024

NVI logo LT

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content