Nacionalinis Kauno dramos teatras

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

  • Teatrinis nuotykis jaunimui nuo 13 m.

Parketinė salė

Skelbiamas tarptautinis konkursas IDėja 2022

Nacionalinis Kauno dramos teatras skelbia 5-ąjį tarptautinį konkursą „IDėja 2022“ ir laukia Lietuvos ir užsienio teatro prodiuserių, režisierių novatoriškų ir originalių teatro projektų koncepcijų. Konkurso laimėtojui bus suteikta galimybė panaudoti finansinius (iki 30 000 Eur), techninius ir žmogiškuosius išteklius, kad idėja virstų išbaigtu spektakliu Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Konkursui teikiamo projekto idėjos gali aprėpti klasikinius ar šiuolaikinio literatūrinius tekstus, taipogi tai gali būti devised, verbatim, dokumentinio, dalyvaujančio (partipacatory) , o taip pat fizinio vizualaus, interaktyvus ar tarpdisciplininio spektaklio projektas. Žanro, kūrybinio metodo, stiliaus, apribojimai nėra taikomi, tačiau akcentuojamos novatoriškos meninės koncepcijos.

Paraiškoje turi būti pateiktas bendras spektaklio idėjos aprašymas, pristatytas inovatyvumas, numatoma auditorija, pastatymui reikalinga techninė infrastruktūra, taip pat preliminari finansinė sąmata (žr. 2022 m. paraiškos formą).

Paraiškų pateikimo terminas – 2022 m. spalio 1 d. Konkursas vyks dviem etapais. Pirmiausia pasiūlymus vertins speciali teatro ekspertų komisija (Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto prodekanė, docentė Rūta Mažeikienė, Vytauto Didžiojo universiteto Teatrologijos katedros docentė, teatro/šokio/kino kritikė, teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė, aktorius, kultūros prodiuseris, teatro istorijos doktorantas „Kauno Europos kultūros sostinė 2022“ regioninių partnerysčių kuratorius Lukas Alsys), atsižvelgdama į idėjos meninę kokybę, originalumą ir novatoriškumą, jos išvystymo laipsnį bei finansinio plano pagrįstumą ir Nacionalinio Kauno dramos teatro veiklos prioritetų atitikimą.

Siekdami solidarumo ir noro bendradarbiaujant palaikyti mūsų kultūrų ir demokratijų ryšius, šių metų konkurse pirmenybę teiksime Ukrainos menininkų projektams.

Potencialūs laimėtojai bus skelbiami 2022 m. spalio 31 d. Kiekvieno projekto komentarai ar vertinimai nebus pateikiami.

Su pirmojo etapo laimėtojais bus susisiekta dėl nuotolinio susitikimo su Nacionalinio Kauno dramos teatro meno vadovu, vadybos skyriaus atstovais, siekiant detaliai išplėtoti jų idėją, įskaitant vaizdinės ar įrašytos medžiagos demonstravimą, pjesės skaitymą ar kt., susijusius pristatymus, taip pat aptarti ir derėtis dėl pastatymo teatre sąlygų. Nuotoliniai susitikimai bus suplanuoti nuo lapkričio 3 d. iki gruodžio 2 d., o galutinis sprendimas dėl konkurso nugalėtojo bus paskelbtas 2022 m. gruodžio 16 d. Nugalėtojas projektą toliau plėtos bendradarbiaudamas su Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovais ir kūrybine komanda. Spektaklio premjera Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyks 2023 m. pavasario sezoną.

Dalyvio forma, kurią reikia užpildyti iki 2022 m. spalio 1 d. 

Forma pildoma anglų kalba

Kilus klausimų prašome susisiekti el. paštu: vadyba@dramosteatras.lt arba telefonu +370 656 06966

Konkurso sąlygos anglų kalba

Konkurso sąlygos ukrainiečių kalba

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content