Nacionalinis Kauno dramos teatras

Scenos įstaigos vienijasi kultūros veikėjų, likusių Ukrainoje, palaikymui

Scenos įstaigos vienijasi kultūros veikėjų, likusių Ukrainoje, palaikymui

Karas Ukrainoje telkia agresoriaus veiksmus smerkiančius žmones. Šiuo itin sudėtingu laikotarpiu didžiausios pajėgos nukreiptos į savo laisvę ginančios Ukrainos gynybą ir aprūpinimą, tačiau nepamirštama ir moralinė parama: dalinamasi poezija, rengiami solidarumo ir palaikymo renginiai.

Kovo 1 d. teatre lankėsi Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė su Kijevo „Golden gates“ teatro vadove Ksenia Romashenko. Alytaus teatro direktorės namuose prieglobstį radusi menininkė ieško būdų, kaip palaikyti Ukrainoje likusių menininkų dvasią. Menininkę stiprina žinia, kad Lietuvos Kultūros ministerija ir jai pavaldžios institucijos nutraukia ryšius su Rusijos menininkais ir reiškia visokeriopą pagalbą ir palaikymą Ukrainai. „Mes jau supratome savo tragediją, matėme ir tebematome baisumus, kurie vyksta mūsų šalyje. Reikia galvoti apie savo vaikus, jaunąją kartą. Aš ir niekas iš mūsų nėra pasiruošęs prarasti savo kultūrą, žemę. Negalime sustoti ir atsitraukti. Arba mes laisvi – arba mūsų iš viso neliks“, – kalbėjo moteris.

Šiuo metu K. Romashenko stengiasi su bendraminčiais Lietuvoje palaikyti kultūros veikėjus, likusius Ukrainoje. „Menas taip pat gali stiprinti Ukrainos žmonių dvasią. Ukrainoje yra daug literatų, poetų, dramaturgų, kurie kuria dabar, reflektuodami, kas vyksta aplinkui. Gyva medžiaga lengviausiai paliečia žmonių širdis“, – sakė teatro režisierė Ksenia Romashenko.

Neatmetama ir mintis, kad į Lietuvą iš karo zonos atvyks daugiau scenos menų atstovų. Viešnia su NKDT generaliniu direktoriumi Egidijumi Stanciku kalbėjosi apie duomenų bazės būtinumą, kurioje galėtų registruotis scenos menų atstovai. NKDT vadovui susisiekus su LR Kultūros ministro patarėju Sigitu Šliažu, paaiškėjo, kad šis klausimas labai savalaikis ir jau šiuo keliu einama, bendradarbiaujant su Užsienio reikalų ministerija. „Į Lietuvą atvykę žmonės susiradę prieglobstį, gyvenamąją vietą natūraliai kels klausimą: „Kuo galiu užsiimti?“ Ir mes stengsimės jiems padėti pasiūlydami darbo vietą“, – sakė E. Stancikas.

Kovos 2 d teatro generalinio direktoriaus iniciatyva buvo organizuotas Valstybės teatrų asociacijos, vienijančios teatrų ir koncertinių įstaigų vadovus, virtualus susitikimas. Susitikime dalyvavo ir Ksenia Romashenko, LR Kultūros ministerijos atstovai. Dalyviai dalinosi idėjomis, kaip kurti efektyvią pagalbą Ukrainos menininkams. Pasak generalinio direktoriaus Egidijaus Stanciko, didžiausias tikslas, kad žinia apie Rusijos agresiją ir nusikaltimus pasiektų ir tuo netikinčią visuomenės dalį.

Teatras, jo darbuotojai jau yra pasiūlę apgyvendinimo paslaugas bėgantiems nuo karo.

NKDT informacija ir nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content