Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

„Scena 10×10“ – susitikimas su Sakartvelo geriausio sezono spektaklio režisiere Nino Maglakelidze

Tarptautiškumas iš festivalio „Scena 10×10“ nedingsta. Estų trupės Must Kast spektaklis vyko scenoje, estišką Von Krahlio teatro epą JAIK matėme ekrane, o štai Sakartvelo Kutaisio Lado Meskishvili dramos teatro spektaklį „Vėjas topolių viršūnėse“ pristatysime susitikimo su jo režisiere Nino Maglakelidze metu spalio 22 d. 19 val. Mažojoje scenoje, kaip ir buvo numatyta festivalio programoje.

Šis spektaklis pagal Géraldo Sibleyro pjesę „Vėjas topolių viršūnėse“ šiais metais pelnė visus aukščiausius Sakartvelo teatro apdovanojimus už režisūrą ir vaidybą, o Sakartvelo teatro draugijos sprendimu išrinktas geriausiu metų spektakliu.

Režisierė Nino Maglakelidze papasakos apie šiandieninį Sakartvelo teatrinį gyvenimą, jaunųjų režisierių darbus, Kutaisio miesto teatrą, šiemet minintį 160 metų sukaktį, ir pristatys spektaklį – bus rodomos filmuotos ištraukos ir nuotraukos. Pokalbį moderuos Nacionalinio Kauno dramos teatro Meno vadovas Edgaras Klivis.

Géraldas Sibleyras – gerai žinomas teatro žiūrovams. Nacionalinio Kauno dramos teatro repertuare ilgus metus gyvuoja komedija „Tegyvuoja Bušonas!“ – bendras Géraldo Sibleyro ir dramaturgo Jean Dell kūrinys.

„Vėjas topolių viršūnėse“ – pasakojimas apie tris karo veteranus, leidžiančius laiką prieglaudoje. Kasdieną jie susitinka namo terasoje ir ieško atsakymo į klausimus apie amžinybę, išdidumą, meilę, užuojautą.  Jie aptarinėja naujienas, triukšmauja, kuria fantastiškus planus. Jie jau nebejauni, tačiau nesiskundžia ir nesiruošia pasiduoti. Gyvenimas juos audrina, trukdo nusiminti ir nusiraminti, o užklumpančios ligos – tėra tik pretekstas pasišaipyti iš savęs. Jų autoironija negailestinga, o svajonės naivios: pabėgti toli į kalnus, kur topolių viršūnėse pučia amžinas vėjas.

Sakartvelo režisierė ir aktorė Nino Maglakelidze 2017 m. baigė Sankt Peterburgo Scenos menų institutą, metus Sankt Peterburge dirbo aktore. Šiuo metu ji kūrybinius planus įgyvendina Sakartvele ir kryptingai eina režisūros keliu, – yra režisavusi Haroldo Pinterio pjesę „Liftas“ ir Jaroslavos Pulinovič kūrinį „Elzės žemė“.

Renginys nemokamas ir vyks su vertimu į lietuvių kalbą. Jūsų patogumui, kviečiame pasinaudoti el. registracija. Ji skelbiama teatro internetiniame puslapyje www.dramosteatras.lt.

Režisierė Nino Maglakelidze

NKDT informacija

Lado Meskishvili teatro ir asm. albumo nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content