Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Šalies teatrai žiūrovams lenkiasi avansu: dabar kviečia įsigyti dovanų kuponų, o į sales grįžti rudenį

Spektakliais ir muzikiniais pasirodymais visuomenę džiuginę šalies teatrai yra tarp labiausiai dėl karantino nukentėjusių sričių. Su dauguma Lietuvos teatrų dirbanti bilietų platintoja „Tiketa“ skaičiuoja, kad teatrai buvo priversti atšaukti arba į rudens sezoną perkelti per 800 pasirodymų, o bilietų pardavimai visiškai sustojo. Pajamų negaunantys kūrėjai žiūrovams lenkiasi avansu: siūlo įvairių verčių dovanų kuponus, kuriuos vėliau bus galima iškeisti į bilietus į bet kurį teatro spektaklį ar pasirodymą.

„Į šiuos dovanų kuponus dedame labai daug vilčių, nes mums jie reiškia pajamas, kurios šiuo metu mums ypač svarbios. Tuo tarpu žiūrovams dovanų kuponai – ne tik galimybė palaikyti teatrą, bet ir prasmingai išspręsti dovanos klausimą, nes laiką taupantiems ar socialinio kontakto vengiantiems žmonėms šiuo metu išties sudėtinga sugalvoti, kuo nudžiuginti artimą žmogų. Lietuvos žmonės sąmoningi, todėl labai norėtųsi, kad dovanų kuponai virstų prasminga socialine teatrų palaikymo akcija, kurios metu skatinu atsigręžti ne tik į gerai žinomas didžiąsias, bet ir į mažesnes nevyriausybinio sektoriaus kultūros įstaigas, nes jos taip pat siūlo kokybišką scenos meno produkciją“, – sako Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotolinės kūrybinės veiklos darbo organizavimo vadybininkė  Agnė Burovienė.

Agnė Burovienė ir Egidijus Stancikas

Dovanų kuponus, kuriuos vėliau bus galima iškeisti į bilietus, siūlo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, minėtas Nacionalinis Kauno dramos teatras, Lietuvos rusų dramos teatras, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Klaipėdos dramos teatras, Klaipėdos lėlių teatras, šokio teatras „Dansema“, „Šeiko šokio teatras“, taip pat kino centrai „Romuva“ Kaune ir „Skalvija“ Vilniuje. Artimiausiu metu laukiama prie iniciatyvos prisijungiant ir daugiau spektaklių kūrėjų. Norintys šiuo sunkiu metu palaikyti kūrėjus, bet pageidaujantys platesnio renginio pasirinkimo ar norintys išreikšti palaikymą tiems, kurie kol kas nesiūlo savo dovanų kupono, gali rinktis „Tiketa“ ar teatrai.lt dovanų čekį, kurį vėliau galės iškeisti į bet kurį patinkantį renginį, į kurį bilietus platina „Tiketa“ ar teatrai.lt.

Teatrų sezonas paprastai tęsiasi iki vasaros pradžios, tad dauguma spektaklių kūrėjų jau prarado viltį šį sezoną surengti gyvų pasirodymų. Teatrai koncentruojasi į būsimą sezoną, kai kurie jų jau pristato naujo sezono premjeras bei repertuarus, pasirodymų tinklelį pildo ir pavasarį turėjusiais įvykti, bet į rudenį nukeltais spektakliais.

Teatro žiūrovai. D. Gedvilos nuotr.

„Nors dėl bilietų keitimo tvarkos ir galimų apribojimų įgyvendinimo prognozuojame labai sudėtingą kito sezono pradžią, kantriai laukiame informacijos iš valdžios institucijų ir stengiamės išlikti optimistai.  Šiuo metu mūsų interneto svetainėje yra skelbiamos perkeltų spektaklių datos, taip pat esame susidėlioję repertuarą iki gruodžio mėnesio, kuriame numatomos keturios premjeros, gastroliniai ir perkelti repertuariniai spektakliai, tačiau kol kas šio grafiko negalime patvirtinti“, – apie ateities planus kalba A. Burovienė. Moteris skaičiuoja, kad dėl karantino teatras jau yra priverstas atšaukti ar perkelti 107 spektaklius, į kuriuos buvo parduota per 7 tūkst. bilietų.

Bilietus į karantino laikotarpiu planuotus, tačiau vėliau į naujas datas perkeltus spektaklius ar pasirodymus įsigiję žiūrovai taip pat gali išreikšti paramą mėgstamiems kūrėjams. Prisidėję prie iniciatyvos #EisiuVėliau ir pasirinkę bilietą į renginį ne grąžinti, o panaudoti vėlesne data, žiūrovai padės teatrams ne tik nestabdyti kūrybinio proceso, bet ir išlikti.

Įsigyti teatrų dovanų kuponų galima čia.

TIKETA informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content