Nacionalinis Kauno dramos teatras

Natanas Išmintingasis

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Kaligula

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Peras Giuntas

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Paroda

Šachmatų partija su Barbora

Pasvirusi šachmatų lenta, žvilgantys šarvai, aktorės šešėliai, politiniai žaidimai, mirties neišvengiamumas ir karališkumo dvelksmas. Metaforiška, kontrastinga ir mistiška NKDT 95-ojo sezono pradžia, įviliojanti į meilės, ligos ir politikos spąstus. Pinklių kūrėjas Jonas Jurašas, po daugiau nei 40 metų atveriantis naują viziją į Barboros Radvilaitės istoriją spektaklyje „Barbora“.  Scenoje neišvysime graudžios meilės istorijos- magiškas ryšys tarp Žygimanto Augusto ir Barboros pakeičiamas Aktorės transformacija į karalienės Barboros asmenybę.

Režisierius kviečia sužaisti pasąmonės vingiuose šachmatų partiją ir pažvelgti į Barborą ne kaip į laisvės simbolį, grožio ikoną, meilės objektą, o gyvą žmogų. Ankstesniuose pastatymuose apie šios istorinės asmenybės gyvenimą išryškinama autentiška Barboros Radvilaitės painiava tarp religinių, politinių ir meilės motyvų. J. Jurašo spektaklyje ši legenda atgimsta šiuolaikiškai ir netikėtai – Aktorė, siekdama susitapatinti su Barboros likimu, susitinka su įsivaizduojamais personažais. Vyksta jos asmeninis susidūrimas su kūrybinėmis kančiomis ir likimo neišvengiamumu. Režisierius it šachmatų figūras dėlioja antraeilius personažus ir tokiu būdu sukuria metaforomis grįstą teatrinį pasaulį.

NKDT Didžiojoje scenoje ypatinga atmosfera. Anot paties režisieriaus tai „likiminis didysis pasaulinis žaidimas“.  Hipnotizuojančios muzikos fone šachmatinės figūros žaidžia tarp gyvenimo ir mirties, teatro ir istorijos. Metaforiška karūna pasidabinusi Aktorė sukelia aliuzijų į šizofrenišką pasaulį, pažeistas jausmų, mąstymo bei suvokimo sferas. Tačiau J. Jurašo siekiamybė yra atskleisti Aktorės kūrybinių paieškų sudėtingumą, norą pažinti ir suprasti savo personažo esmę. Nepaisant jokių išorinių veiksnių, Aktorė ieško Barboros, stengiasi laimėti prieš save pačią šachmatų lentoje, norėdama pasakyti, jog gyvenimas nėra žaidimas, bet jame žaidžiama. Žmonės tampa figūromis, aktoriai personažais, kūryba ginklu… Konfrontacija tarp kūrybos ir likimo, šacho ir mato, kviečianti žiūrovą sukurti savo ėjimą šiame žaidime.

NKDT info

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content