Nacionalinis Kauno dramos teatras

Rūtos salės fojė veikia Almyros Weigel tapybos paroda „Sugrįžimas“

Nacionaliniame Kauno dramos teatro fojė prie Rūtos salės iki kovo 31 d. veikia Almyros Weigel tapybos paroda „Sugrįžimas“.

Almyra Weigel šiuolaikinio meno mylėtojams geriau žinoma kaip originali tekstilininkė, įdomių parodų autorė ir kuratorė. Nors jau beveik 20 metų menininkė gyvena ir kuria Vokietijoje, tačiau nuolat dalyvauja ir Lietuvoje vykstančiose parodose.

Į kūrybos lauką Almyra Weigel įsiliejo novatoriškais tekstilės darbais. Atradusi originalią autorinę techniką – iš laikraščių, klijų, laidų ji kūrė didelės apimties skulptūrinius tekstilinius objektus ir instaliacijas. Naujos medijos, kurios sparčiai keičia medžiaginę informacijos perteikimo formą, teikia autorei naujų impulsų eksperimentuoti. Eksperimentas ir estetizmas yra esminiai Almyros Weigel kūrybos bruožai. Taip radosi mažųjų plastikų-papuošalų kolekcija, skaitmeninės fotografijos, bendradarbiavimas su  šokio teatru „Aura“. 2019 m. Almyra Weigel už individualų požiūrį į medžiagą, eksperimentinę kūrėjos dvasią ir lietuviškos tekstilės meno sklaidą užsienyje buvo apdovanota Lietuvos dailininkų sąjungos auksiniu ženkliuku.

„Pastaruoju  metu Almyra Weigel atsigręžė į tapybą, tad šį kartą parodoje menininkė eksponuoja unikalius paveikslus, sukurtus eksperimentuojant su tradicine tapyba bei skaitmenine spauda. Tapyba, kuriai autorė jaučia trauką nuo studijų laikų, šiuo metu yra tarsi atokvėpis nuo tekstilės, instaliacijų ir objektų. Tačiau ir vėl autorė ieško naujų galimybių, netradicinių sprendimų. Kaip ir tekstilėje, kur jungė šios meno srities principus su netikėtomis medžiagomis, taip ir tapyboje ji keičia raiškos prasmes: išsaugodama tapybai būdingus principus – spalvą, potėpį, dvimatę iliuzinę erdvę, vaizdus perkuria, pasitelkdama naujas technologijas – skaitmeninę spaudą“,- teigia menotyrininkė dr. Danutė Zovienė.

Parodą rengia galerija ,,Aukso pjūvis”.

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt

Ją galima apžiūrėti prieš spektaklius, vykstančius „Rūtos“ salėje.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content