Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Rūtos salės fojė- fotomenininkės K. Sereikaitės personalinė paroda NEKALTYBĖ

Nuo šių metų spalio 25 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salės foje (Laisvės al 71) veiks jaunosios kartos fotomenininkės Kristinos Sereikaitės personalinė fotografijų paroda „Nekaltybė“.

Kristina Sereikaitė gyvena ir kuria Vilniuje. 2002-2005 m. mokėsi Vilniaus Technologijų ir dizaino kolegijoje. 2007 m. studijavo fotografiją Prancūzijos Nacionalinėje fotografijos mokykloje Arlyje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė vaizdo operatoriaus studijų programą ir įgijo bakalauro (2010) ir kino magistro laipsnį (2012). 2015 metais tapo Prancūzų kultūros centro organizuoto fotografijos konkurso „Švelnumo akimirka“, skirto  Robertui Doisneau, laureate. 2012 metais už  tą pačią fotografijų seriją tarptautinio fotografijos festivalio „Map Toulouse“ (Prancūzija) apdovanota pagrindiniu prizu. Panevėžio tarptautinėje fotografijos bienalėje „Žmogus ir miestas“ pelnė 1 –ąją vietą už fotografijų ciklą „Susikaupimai“, tais pačiais metais tarptautiniame fotografijos konkurse „ICC Photographic Award“ pateko tarp trisdešimties finalininkų iš viso pasaulio (konkursas buvo surengtas Paryžiaus klimato kaitos konferencijos COP21 proga). Kristina Sereikaitė nuo 2013 –ųjų metų yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir  Lietuvos kino operatorių sąjungos narė. Parodose dalyvauja nuo 2005 metų. Yra surengusi apie 20 personalinių fotografijos parodų Lietuvoje ir Suomijoje, Danijoje, Prancūzijoje, taip pat autorė yra  dalyvavusi daudiau nei dvidešimtyje grupinių parodų Lietuvoje, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, JAV ir kitur. Apie fotografės Kristinos Sereikaitės kūrybą yra rašiusi menotyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė, docentė Eglė Jaškūnienė, meno kritikas Jurij Dobriakov ir fotografas Gytis Skudžinskas.

Nacionalinio Kauno dramos teatro erdvėje pristatoma paroda yra sukurta naudojant netradicinę, šiuolaikinę fotografijos techniką, visos parodos fotografijos yra spaustos ant metalo plokščių. Kristinos Sereikaitės kūryboje susijungia fotografijos ir kinematografinio meno elementai. Fotografijų autorė Kristina Sereikaitė savo darbuose nesieka išskirti lytiškumo. Šiose teatrališkose fotografijose pagrindinį personažą įkūnija gerai pažįstamas ir žinomas aktorius Benas Šarka. Fotografijų serijoje ištrinamos ribos tarp lyčių. Labai svarbus mistifikuotas herojaus santykis su aplinka ir supančiomis stichijomis. Labai svarbūs vizualiniai efektai. Besikeičiančių kadrų fotografiniame pasakojime žiūrovas tarsi stebi performansą, kuris susideda iš skirtingų pasakojimo siužeto detalių. Parodos rengėjai VšĮ “Gabrielės meno galerija”. Paroda veiks iki lapkričio 20 d.

Parodos kuratorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content