Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Ruošiamasi tarptautinei premjerai, kurios ašis – filosofas Emanuelis Lévinas

Europos kultūros sostinės metais publikai pateiksime ne vieną išskirtinį projektą. Vienas jų gimė ieškant bendrų sąlyčio taškų tarp 2022 metų Europos kultūros sostinių – Kauno ir Ešo prie Alzeto, mat Europos kultūros sostinių misija – kurti bendrą veiklą, dalintis savo kūryba, vertybėmis ir istorija su žiūrovais iš skirtingų pasaulio vietų. Šių miestų jungiamąja grandimi tapo Kaune gimęs ir Prancūzijoje gyvenęs bei dirbęs filosofas Emanuelis Lévinas (1906-1995).

Spektaklio idėjos autoriai – režisierius iš Liuksemburgo Vincent Adelus bei dailininkė Isabelle Adelus Suran. Spektaklis pavadinimu „Veidas“ pasirodys 2022 m. balandį Ešo prie Alzeto teatre (Théâtre d‘Esch), o rudenį, lapkričio mėnesį, Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Ešo prie Alzeto meno vadovas ir režisierius Vincent Adelus siekia spektaklyje išplėtoti Lévino filosofijos idėjas apie Kitą („kitas padeda mums būti savimi“), Veidą, atsakomybę ir perteikti jas teatro kalba. Spektaklio kūrybiniame procese dalyvauja filosofas Viktoras Bachmetjevas ir Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai. Prieš kurį laiką vyko V. Bachmetjevo pristatymas, kurio metu jis aktorius supažindino su, deja, Lietuvoje vis dar mažai žinoma Emanuelio Lévino asmenybe ir jo moralės filosofija. Pirmąją rugpjūčio savaitę prasidėjęs darbas su aktoriais, pradeda įdomią ir labai prasmingą kūrybinę kelionę.

NKDT informacija ir nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content