Nacionalinis Kauno dramos teatras

Emilių Emilis

  • Spektaklis 8-12 metų vaikams

Ilgoji salė

Paštininkas ir serbentai

  • Spektaklis 6-10 m. vaikams

Mažoji scena

Paroda

Režisieriui Gyčiui Padegimui įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija

Ketvirtadienį Vyriausybės rūmuose trylikai Lietuvos menininkų įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Laureatų tarpe ir žinomas teatro režisierius Gytis Padegimas, Nacionalinio Kauno dramos teatro siūlymu apdovanotas už  ilgametį indėlį į Lietuvos kultūrą ir meną, nuopelnus lietuvių dramaturgijos puoselėjimui.

Padegimas

Oresto Gurevičiaus nuotr. (lzinios.lt)

Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, būtent kūrėjai formuoja žmonių moralę, diegia idealus, iškelia pavyzdžius ir veiksmingiausiai kovoja su negerovėmis.

“Yra negausios tautos, bet nėra “mažos” kultūros. Suomių kompozitorius Sibelijus ar norvegų tapytojas Munchas niekuomet nebus pavadinti “mažos kultūros” atstovais. Ir mes turime asmenybių, kurios savo kūryba ir jos garsu toli praauga Lietuvos sienas. Tačiau jie visi vertinami pirmiausia todėl, kad tie kūrėjai atstovauja mūsų tautai, mūsų istorijai, žadina mūsų žmonių dvasią”, – sveikindamas Vyriausybės premijos laureatus kalbėjo A.Butkevičius.

Jo teigimu, nemaža tų, kurie per pastarąjį dešimtmetį buvo įvertinti šioje salėje, vėliau apdovanoti ir aukščiausia nacionaline premija.

“Gal todėl, kad Vyriausybės premijoms niekada nebuvo nuleista kartelė – nuo to laiko, kai vadovauti komisijai ėmėsi šviesaus atminimo poetas Justinas Marcinkevičius”, – pabrėžė premjeras.
Premijos taip pat skiriamos rašytojui Gintarui Grajauskui, aktoriui Povilui Budriui, muzikologei Gražinai Daunoravičienei, chorvedžiui Romualdui Gražiniui, šokėjai ir choreografei Loretai Juodkaitei, aktorei Valentinai Gustaitienei, vitražo dailininkui Kaziui Morkūnui, fotomenininkui Aleksandrui Ostašenkovui, kraštovaizdžio architektui Vladui Stauskui, dailininkei Birutai Stulgaitei. Kino režisieriams Juozui Matoniui ir Vytautui Damaševičiui viena premija dalijama pusiau.

 

 

 

Parengta pagal BNS info.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content