Nacionalinis Kauno dramos teatras

Režisieriui G.Varnui įteiktas Tolerancijos žmogaus apdovanojimas

Vasario 24 d. režisieriui Gintarui Varnui VDU Didžiojoje auloje įteiktas 2018 metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimas. Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos sprendimu 2018 metų tolerancijos žmogumi išrinktas režisierius Gintaras Varnas už alternatyvios, ugdančios teatro kalbos ir dramaturgijos paieškas, ypač atsiskleidusias paskutiniuose režisieriaus darbuose – „Natanas Išmintingasis“ ir „Getas“.

Leonido Donskio premija fondo valdybos ir J. Donskienės sprendimu buvo skirta publicistui Pranui Morkui už ilgalaikes iniciatyvas, rodančias daugiakultūrį Lietuvos pradą, už projektus, skatinančius istorinę atmintį ir empatiją, bei ne vieną kartą užauginusius jo rašytus filmų scenarijus, apžvalgines ir analitines radijo laidas bei publicistiką.

Kasmetinė Tolerancijos žmogaus nominacija skiriama asmeniui savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Leonido Donskio premija teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą tarp skirtingai mąstančių, už pamokas ir pastangas kalbėti be pykčio ir šališkumo, už kitokios nuomonės išklausymą ir jos gerbimą, už nuolatinį priminimą, jog lavinimasis ir apšvieta yra nuolat mus lydintys reiškiniai, stiprinantys abipusį supratimą ir empatiją. L. Donskio premija bus įteikta antrą kartą.

2018 metų tolerancijos žmogus Gintaras Varnas apdovanotas a. a. skulptoriaus Edmundo Frėjaus sukurtu atminimo medaliu ir diplomu, Leonido Donskio premijos laureatui Pranui Morkui  įteiktas diplomas ir 1000 eurų premija.

Metų tolerancijos žmogaus nominacija yra kasmetinė. Pirmąjį (2001) metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimą 2002 metų sausio mėnesį gavo Tomas Šernas. Vėliau Tolerancijos žmogaus titulas atiteko teatrologei, profesorei Irenai Veisaitei (2002), žurnalistui Algimantui Čekuoliui (2003), režisieriui Sauliui Beržiniui (2004), pranciškonų vienuoliui, kunigui Arūnui Peškaičiui (2005), psichologui Robertui Povilaičiui (2006), atlikėjai Jurgai Šeduikytei (2007), žurnalistui Mykolui Drungai (2008), poetui Tomui Venclovai (2009), filosofui Andriui Navickui (2010) rašytojams Daivai Čepauskaitei (2011) ir Sigitui Parulskiui (2012), muzikantui Andriui Mamontovui (2013), žurnalistui Donatui Pusliui (2014), verslininkui Valdui Balčiūnui (2015), rašytojams Vandai Junkaitei (2016) ir Mariui Ivaškevičiui (2017).

Parengta pagal www.bernardinai.lt

Nuotraukų autorius Bartosz Frątczak

Epizodas iš spektaklio „Natanas Išmintingasis“

Scena iš spektaklio „Getas“

D. Stankevičiaus nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content