Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Režisierė Agnė Sunklodaitė pradeda naujos formos spektaklio jaunimui repeticijas

Būsimoji Agnės Sunklodaitės premjera – netradicinis interaktyvus spektaklis, kuriamas pagal jos parašytą pjesę, keliančią žiaurumo kilmės klausimą. Darbinis spektaklio pavadinimas – „Pasaulio bamba“. Spektaklio dramaturgija paremta tikromis šiuolaikinio jaunimo istorijomis, taip pat siužetą inspiravo W. Golding romanas „Musių valdovas“. Būtent jis įkvėpė daug vaikams ir jaunimui kuriančią režisierę imtis žiaurumą nagrinėjančio kūrinio. „Norisi analizuoti, iš kur kyla žiaurumo šaknys, kokie visuomenės santykiai jį gimdo, kas skatina kito atžvilgiu pademonstruoti viršenybę ir imtis smurto“, – sako režisierė. Premjera skiriama 14 ir vyresnio amžiaus jaunuoliams.

Spektaklis paremtas įtraukiančiojo teatro principu. Lietuvoje šis metodas dar mažai žinomas, bet Nacionalinis Kauno dramos teatras, atstovaujamas generalinio direktoriaus Egidijaus Stanciko, generalinio direktoriaus pavaduotojos rinkodarai Agnės Burovienės ir režisierės Agnės Sunklodaitės, jau keletą metų yra tarptautinio teatro tinklo „Participate in Your Life!“ (PIYL), vienijančio Vengrijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos ir Lietuvos teatrus ir trupes, narys. Įtraukiančiojo („participate“) metodu jau 20 metų dirba „Káva Kulturális Műhely“ teatras iš Vengrijos. Šio metodo išskirtinumas – interaktyvumas ir publikos, kaip svarbaus dalyvio, įtraukimas, kuris svarbus sprendžiant spektaklyje analizuojamas temas, socialines problemas, o kartais gali lemti ir tolesnę spektaklio eigą. Šio žanro spektaklių ypatybė – ketvirtosios sienos atsisakymas, trinantis ribą tarp pasyvaus žiūrovo ir scenoje veikiančio aktoriaus, – vietoje stebėjimo, žiūrovams suteikiama galimybė aktyviai pasinerti į veiksmą, o aktoriams – bendradarbiauti su atėjusiais spektaklio lankytojais. Rezultatas – vienetinis, unikalia dalyvių patirtimi bei požiūriu paremtas spektaklis. Naujoji premjera numatyta gegužės pabaigoje Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Jis bus pristatomas ir tarptautinėje interaktyvaus teatro konferencijoje JOIN IN 2021 m. rugsėjo 30 – spalio 3 dienomis Bergene (Norvegija).

Spektaklio „Pasaulio bamba“ kūrybinė grupė: scenografė ir kostiumų dailininkė Giedrė Brazytė, kompozitorius Deividas Gnedinas, aktoriai Saulė Sakalauskaitė, Marius Karolis Gotbergas, Motiejus Ivanauskas ir Andrius Alešiūnas.

Rido Beržausko nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content