Nacionalinis Kauno dramos teatras

Knygos apie Rūtą Staliliūnaitę pristatymas

Sausio 21 dieną 15 val. Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje vyks  knygos apie legendinę šio teatro ir kino aktorę, skaitovę Rūtą Staliliūnaitę „Nejaugi tai buvo: straipsniai, pokalbiai, laiškai“ pristatymas.

„Nejaugi tai buvo: straipsniai, pokalbiai, laiškai“ (Naujasis lankas: Kauno meno kūrėjų asociacija, 2017) – pirma ir vienintelė iškilios teatro, kino ir televizijos aktorės Reginos Rūtos Staliliūnaitės (Matulionienės 1938–2011) knyga, sudaryta po autorės mirties iš jos gausaus ir įvairaus rašytinio palikimo. Intelektualūs pasisakymai, įtaigūs straipsniai, apgalvoti interviu ir jautrūs laiškai, surinkti daiktan iš rankraščių ir spaudos bei parengti kvalifikuotos bibliotekininkės, autorinių teisių paveldėtojos Dainuolės Kazlauskienės, puslapis po puslapio tarsi grąžina gyveniman legendinę asmenybę, nutviekstą neeilinio talento, istorinių vaidmenų, pelnytos garbės ir pripažinimo. Leidinys gausiai iliustruotas retomis, daugumoje pirmą kartą skelbiamomis nuotraukomis. Ir ne tik. Tarsi knyga knygoje – pluoštas aktorės Rūtos Staliliūnaitės ir išeivijos poeto, dramaturgo, solisto Stasio Santvaro laiškų: subtilus, intriguojantis būsenų bei jausenų dialogas.

Aktorės laiškus ir tekstus skaitys Egidijus Stancikas, Dainius Svobonas, Ramunė Skardžiūnaitė, Henrikas Savickis, Saulius Bagaliūnas,  Liucija Zorūbaitė. Muzikinius kūrinius atliks Ilona Klusaitė ir Šviesė Čepliauskaitė.

Renginys nemokamas. Jo metu bus galima įsigyti knygų.

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content