Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

Puodelis kavos žymių aktorių draugijoje

Jaukioje Nacionalinio Kauno dramos teatro kavinėje galima išgerti puodelį kavos garsių aktorių Gražinos Balandytės ir Algirdo Pintuko draugijoje. Skamba kaip pokštas, bet tiesos yra  – čia kabo dailininkės iš Didžiosios Britanijos Fay James nutapyti aktorių portretai.

Iš pasaulio sostinės – į Kauną

Fay James (Fėja Džeims) yra pripažinta Didžiosios Britanijos dailininkė ir portretų tapytoja. Šiuo metu dailininkė gyvena ir kuria Lietuvoje. Ekstravangantišką asmenybę iš pasaulio sostinės  Londono  į mūsų kraštą atvedė  turtinga Lietuvos istorija, spalvinga kultūra ir itin išraiškingi žmonių veidai.

Lygindama gyvenimą Lietuvoje ir Londone, tapytoja pastebėjo, jog meniškos sielos žmogui nuolatinis miesto šurmulys ir itin skubus gyvenimo tempas trukdo ieškoti įkvėpimo, gilintis į meninės kūrybos esmę. Dailininkės teigimu esminis skirtumas tarp pasaulio didmiesčių ir mielų Lietuvos miestų yra tas, jog čia jaučiama bendruomenės dvasia, žmonių artumas gamtai ir papročiams.

Tapytoja taip pat maloniai nustebo, kokią didelę įtaką mūsų kultūrai ir kasdieniam gyvenimui daro teatras – gimtojoje Jungtinėje Karalystėje jis yra reta aukštuomenės pramoga.

Pažiūrėjusi spektaklį J. Patrick „Mūsų brangioji Pamela“ Fay James liko sužavėta scenos meistrų Gražinos Balandytės ir Algirdo Pintuko vaidyba ir tai ją inspiravo nutapyti aktorių portretus.

Savo drobėse Fay James perteikia ne tik matomus charakterio bruožus, bet taip  pat įamžina mažiau matomas savybes: kilnumą, drąsą, daugiausiai dėmesio skiria akims, kurios, pasak pačios dailininkės, papasakoja tikrają žmogaus gyvenimo istoriją. Be to, jaunoji menininkė prisipažino jaučianti didelė kūrybinį malonumą tapydama brandžių žmonių veidus, nes šie yra be galo iškalbingi.

Malonus netikėtumas

Sužinojusi, kad dailininkė iš Anglijos ją nutapė, aktorė Gražina Balandytė buvo nustebinta: „Koks malonus netikėtumas!“. Moteris, kurią drobėje įamžino ne vienas dailininkas, padėkojo jaunai autorei už kruopštų darbą, nes portrete ji tarsi gyva, ir pakvietė kartu nusifotografuoti.

Kolega Algirdas Pintukas taip pat gėrėjosi savo portretu. Ne paslaptis, kad scenos grandas gerai žino, ką reiškia pozuoti dailininkui – dukra tapytoja portretistė Grytė Pintukaitė-Valečkienė tapymo seansuose yra „pakankinusi“ ne vieną valandą. „Pozuoti – menkas malonumas“, – juokavo aktorius. Taip pat menininkas yra gavęs dovanų ne vieną portretą, o ne taip jau seniai, jubiliejaus proga – iš dailininko V. Beresniovo rankų.

Dailininkė Fay James aktorės Gražinos Balandytės portretą padovanojo Nacionaliniam Kauno dramos teatrui, o Algirdo Pintuko atvaizdą –  pačiam aktoriui.

Teatro kavinėje galima išvysti ir daugiau menininkės iš Londono darbų.

2013 01 06 „Kauno diena“  

 

D. Stankevičiaus nuotr. 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content