Nacionalinis Kauno dramos teatras

Elektra

  • Vienos dalies spektaklis

Didžioji scena

Festivalis „Nerk į teatrą“

Festivalio  istorija

I edukacinis festivalis vaikams ir jaunimui „Nerk į teatrą“ įvyko 2011 m. sausio 27 d. Festivalio idėja – suteikti galimybę jaunimui ir vaikams pažvelgti į teatrą iš nematomos pusės – užkulisių. Festivaliui rengtasi labai nuotaikingai. Visa teatro savaitė (vasario 21 – 26 d.) buvo skirta visapusiškai ištreniruoti ir parengti būsimuosius „narus“ giliai pūkštelėti į teatro vandenis: čia veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo galima išbandyti kostiumų, dekoracijų, butaforijos sukūrimo ir pagaminimo procesą. Norintieji geriau pažinti teatro erdves ir jo istoriją, galėjo dalyvauti ekskursijose po teatro erdves. Savaitę vykęs festivalis susilaukė apie 2 tūkst. lankytojų. Visiems dirbtuvių ir ekskursijų dalyviams buvo įteikti pirmos pakopos teatro nario diplomai. I-ojo festivalio metu vyko renginiai: „Pagamink dekoraciją Hip Hopo koncertui!“, „Gyvenimas teatre: žvilgsnis į dekoracijų gamybos barą“, spektaklis „PUPI PIPA PUPI“, spektaklis – koncertas „No Concert“.

II festivalis, vykęs 2012 m. balandžio 23 – gegužės 4 d., Kauno miesto jaunimui pasiūlė dar daugiau dirbtuvių ir galimybių pažinti teatrą. Dalyviai susipažino su režisieriumi Gyčiu Padegimu, dizainere Diana Kuzmickaite, kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi, fotografu Donatu Stankevičiumi. Festivalio metu vyko praktinis, kūrybinis, terapinis seminaras „PAŽINK  SAVE  VAIDINDAMAS“. Seminarą vedė teatro ir kino aktorė, teatro mokytoja metodininkė, psichodramos ekspertė Daiva Rudokaitė. Seminaro paskirtis – sumažinti vidinę įtampą, atsipalaiduoti ir išlaisvinti savo kūrybines galias. Spektaklius rodė LMTA, Šiaulių universiteto, Klaipėdos universitetų baigiamųjų aktoriaus meistriškumo ir režisūros kursų studentai. Festivalį vainikavo uždarymo koncertas. 2012 metais vykęs festivalis nenusileido pirmajam ir susilaukė daugybės lankytojų. II-ojo festivalio metu dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti Flash mob‘e „Nerk į teatrą vietoje TV!“, atskleisti save kūrybinėse dirbtuvėse, pasikalbėti su teatro kūrėjais bei pamatyti jaunųjų kūrėjų spektaklius.

.2012 kostiumu dirbtuves

II-asis „Nerk į teatrą festivalis 2012.“ Kostiumų dirbtuvės.

 III  festivalio metu, 2013 m. kovo 14 – 16 d., teatro mylėtojus kvietėme į pamėgtus ir jau tradicinius užsiėmimus, bei pasiūlėme keletą naujų. Vienas jų – scenos judesys, kurį vedė teatro ir kino choreografė, aktorė Vesta Grabštaitė. Vyresnieji galėjo dalyvauti teatrologų diskusijoje apie šiuolaikinio teatro tendencijas, stebėti režisieriaus G. Varno spektaklio „Nusikaltimas ir bausmė“ įrašą. Ekskursijos „TEATRO ERDVĖS“ metu dalyviai galėjo susipažinti su vidiniais teatro koridoriais, salėmis bei po rekonstrukcijos atsinaujinusia istorine Didžiąją scena. Kaip jau tapo įprasta, festivalį  lydėjo jaunųjų teatralų pasirodymai. Spektaklius rodė LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir Šiaulių universitetai. III-iasis festivalis susilaukė itin didelio dėmesio. Festivalis išsiskyrė įvairių renginių pasiūlymais – scenos judesio, scenografijos, aktorinėmis dirbtuvėmis, jaukiais sambūriais festivalio būstinėje, akademiniais spektakliais ir kt. 2013 metų pabaigoje Lietuvos kultūros ministerija festivalį „Nerk į teatrą“ įvardijo kaip geriausiai parengtą ir įvykdytą vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektą.

2013

III-iasis „Nerk į teatrą festivalis 2013.“ Scenografijos dirbtuvės.

 IV  festivalio (2014 m. vasario 10 – 14 d.) organizatoriai daugiau dėmesio skyrė pradinių klasių moksleiviams, pasiūlydami jų amžių atitinkančius užsiėmimus. Prie programos prisijungė ir „Forumo teatro“ dirbtuvės, kurias vedė aktorius bei pedagogas Vytautas Gasiliūnas. Teatro mylėtojai buvo kviečiami panardyti muzikos garsuose su multiinstrumentalistu Tomu Dobrovolskiu, taip pat praplėsti akiratį ir susipažinti su būsimųjų aktorių diplominiais spektakliais, pasikalbėti su režisieriumi Artūru Areima, teatrologėmis Silvija Čižaite-Rudokiene bei Monika Jašinskaite. Šokio teatras PADI DAPI FISH ir „Žuvies akis“  festivaliui pristatė spektaklį „Akvariumai“, kuris rodytas netradicinėje erdvėje – biuro, įsikūrusio I. Kanto gatvės patalpoje. Tarsi tikrame akvariume, scenoje susitiko skirtingų šokio žanrų ir tradicijų šokėjai, susivienijantys bendrai netradicinei idėjai. „Nerk į teatrą“ vainikavo renginys „Pirma naktis teatre” – naktinis spektaklio „Plėšikai“ seansas.

20174

IV-asis „Nerk į teatrą festivalis 2014.“ Menų dirbtuvės.

V  jubiliejinis festivalis, vykęs 2015 m. vasario 9 – 15 d., pakėlė festivalio kartelę dar aukščiau ir dalyviams pasiūlė dar įdomesnių ir naujų renginių. Programos išskirtinumas – užsiėmimai visai šeimai. Tėveliams su vaikais buvo siūlomos kūrybinės teatro dirbtuvėse kartu su režisiere Agne Sunklodaite ir kompozitoriumi Deividu Gnedinu, o „Šeimos santykių  institutas“ siūlė konfliktų sprendimo pamokas forumo  ,,Pabandykime pyktis… taikiai“. Šv. Valentino dieną romantiškai nusiteikusias poreles kvietėme į jaunųjų NKDT aktorių teatralizuotą gyvos muzikos koncertą ,,Ain‘t no easy way out“. Įvairios trupės, teatrai ir jaunieji režisieriai festivalio metu pristatė jaunimui skirtus spektaklius: „Keletas pokalbių apie Kristų“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „59‘Online“ (Menų spaustuvė), „Šiuolaikinis tolerancijos centras“ (Bad rabbits) ir kt. Režisierius Tadas Montrimas ir festivalio koordinatorė Rugilė Pukštytė kvietė vyresnius žiūrovus sudalyvauti atvirose diskusijose, viena jų – apie nuogą kūną teatre. 2015 m. festivalis teatro „narams“ pasiūlė  net keturiasdešimt renginių, skirtų įvairaus amžiaus teatro  mylėtojams.

2015

V-asis „Nerk į teatrą festivalis 2015.“ Užsiėmimai vaikams.

2016 m. jau VI edukacinis festivalis jaunimui „Nerk į teatrą“ persikėlė į kovo mėnesį, vyko 7-13 dienomis. Išaugęs iš vaikų ir jaunimo festivalio marškinėlių, renginys tapo atviras visiems, besidomintiems teatru: nuo mažiausiųjų iki vyresniųjų.

Iš viso programoje 39 renginiai: 9 nemokami, 7 spektakliai (  „Dievas yra DJ“, „Prarastoji Antarktis“ (Latvija), „Vienatvė. 1991”, “Miškinis“, „Astrida“, “Aplink pasaulį 2“ ir “Išeik į kiemą“), skirti įvairaus amžiaus publikai, 8 dirbtuvės – prie grimo, aktoriaus meistriškumo, režisūros, scenos kalbos dirbtuvių prisijungė pantomima ir improvizacija! Daugybė diskusijų ir ekskursijos po teatro erdves. Vyko dokumentinio filmo “Smogikai” ir G. Varno režisuoto spektaklio „Nekalti”  įrašo peržiūra, protų mūšis žaidime “Teatro genijus”.

Nerkiteatra_konferencija_160229_0123

Balso pratybų kuratorės chormeisterės Danguolės Beinarytės  rankose  festivalio talismanas – geltoni lastai 

Koncertas TWIST AND SHOUT

Rido Beržausko vaizdo siužetai

VII  festivalis vyko 2017 m. kovo 2-5 dienomis. Festivalio programa suskirstyta pagal dalyvių amžiaus grupes: ikimokyklinukų ir pradinių klasių mokinių, paauglių, suaugusiųjų ir šeimų. Ikimokyklinukai ir pradinių klasių moksleiviai  įsitraukė į teatrinį žaidimą su aktore ir pedagoge Inesa Paliulyte, savęs neriboti ir pagauti įkvėpimo kurti kūrybinėse dirbtuvėse pavadinimu „Makaronų fantazija“, kurią kuravo  vaikų kūrybiškumo ugdymo studijos „Kuria vaikai“ vadovė Dovilė Preimontė. Mažieji žiūrovai pamatė muzikinį „Keistuolių teatro“ spektaklį pagal Donaldo Haroldo G. Bisseto pasakas „Pyp pyp“ ( rež. A. Giniotis).

Vyresnių klasių mokiniai, paaugliai, forumo teatro laboratorijoje ieškojo būdų, kaip geriausiai galima pasimokyti iš gyvenimo siunčiamų pamokų su režisiere Egle Kižaite, žiūrėjo Lietuvos rusų dramos teatro monospektaklį pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę „Natašos svajonė“( rež. A. Storpirštis ir E. Kižaitė) bei režisieriaus Gintaro Varno spektaklio „Švyturys“ (2005 m.) vaizdo įrašą po kurio laukė susitikimas su aktoriumi Gyčiu Ivanausku. Vyresnių nei 18 metų auditorijai skirta paskaita apie kūrybišką mąstymą, režisieriaus ir atlikėjo Beno Šarkos performansas garsų tema bei pojūčio teatro spektaklis „Akmuo. Vanduo. Geluonis“ (Rež. K. Žernytė).

Sekmadienį tėveliai su kūdikiais rinkosi į 7 intelektų ugdymo pamokėles, kartu su aktore Kristina Savickyte dalyvavo pasakų kūrimo dirbtuvėse. Šeimos lankėsi lektorės Vidos Drąsutės paskaitoje-kūrybiniame žaidime, stebėjo spektaklį  „Ai, skauda“ (Rež. S. Pikturnaitė).

„Nerk į teatrą“ sugrįžo 2017 m. lapkritį, nes kūrybinės dirbtuvės sulaukė dalinio Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ finansavimo. Festivalio programa pasklido po visą lapkričio kalendorių. Tradiciškai šios dirbtuvės buvo skirtos šeimoms, mokinių grupėms ir… teatro gurmanams.

Šeimoms

Lapkričio 4 dieną šeimas su 5-7 m. vaikučiais ir jų tėvelius pasitiko „Miško linksmybės“ su knygos „Riešutortas“ autoriais Benu Bėrantu ir Vilija Kvieskaite. Lapkričio 26 d. vyko net trys VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro“ užsiėmimai: „7 Intelektų lavinimo“, skirtas 5-24 mėn. mažyliams ir jų tėveliams, „Pojūčių lavinimo“  ( 1-3 m.) ir „Vamos! Jump-in“, apjungiantis kalbą, pojūčius, judesį ir piešimą ( 8-14 metų vaikams, kartu su mama ar tėčiu).

Grupiniai užsiėmimai

Net 6 skirtingos kūrybinės dirbtuvės buvo skirtos mokinių grupėms: lėlių teatro ( 7-11 m.) su Kauno valstybinio lėlių teatro aktoriais, „Integruoto balso ir judesio dirbtuvės“ (nuo 16 m.) kartu su dėstytoja Monika Valkūnaite ir VDU vaidybos studentais. Spektaklio kūrimo metodus pristatė režisierius Gildas Aleksa (17-19 m.), profesines paslaptis atskleidė režisierė Eglė Kižaitė  – „Teatras prasideda nuo svajonės“ (7-11 m.) bei „Nuo idėjos iki įgyvendinimo“ (12-15 m.), įvadą į šiuolaikinį šokį parodė Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjas Mathew (16-19 m.). Kūrybinių dirbtuvių ciklą užbaigė psichodramos praktikės Gintarės Kazakevičienės ir psichologės Marinos Mažionienės užsiėmimas „Kūrėjas manyje“ (14-19 m.), žadinantis kūrybinius resursus ir spontaniškumą.

 

 Paskaitų ciklas gurmanams

Festivalio naujovė – paskaitų apie teatrą ciklas: režisieriaus G. Padegimo paskaita „Neįmintos istorinės mįslės Valstybės teatre“ (11 09), VDU Teatrologijos katedros docentės Inos Pukelytės paskaita „Žydų teatras – tarpukario facebookas“ (11 04), profesoriaus, filosofijos mokslų daktaro Gintauto Mažeikio paskaita „Didingumo paieškos Gulago teatre“ (11 23) bei VDU Teatrologijos katedros vedėjo docento Edgaro Klivio paskaita „Pavojingi žaidimai sovietiniame teatre“ (11 30).

Šis ciklas skirtas Lietuvos šimtmečiui.

IX Nerk į teatrą jau turi puslapį www.nerkas.lt !!!

Kovo 12-17 d. į Nacionalinio Kauno dramos teatro erdves sugrįžta festivalis „Nerk į teatrą“. Po ilgesnės nei metų pertraukos, devintąjį sezoną skaičiuojantis festivalis išaugo į brandų tarptautinį įtraukiančio teatro renginį – jo programoje trijų užsienio trupių pasirodymai, eksperimentinė premjera ir gausybė dirbtuvių įvairaus amžiaus dalyviams.

Svečių spektakliai jauniesiems žiūrovams: nuo aktualijų iki oro akrobatikos

„Iš rutinos nerk į teatrą“ – kviečia festivalio organizatoriai. Jau devintasis festivalis-mugė šiemetinėje programoje jungia geriausią patirtį ir naujoves – su teatro veiklomis supažindinančias skirtingas dirbtuves ir užsienio programą – trupių iš Airijos („Fidgetfeet“), Norvegijos („Kompani13“) ir Izraelio pasirodymus. Jie skirti ne tik vaikams, bet ir suaugusiųjų publikai.

„Labai džiaugiamės, kad festivalio dalyviai pamatys įtraukiančio teatro principais kuriančių trupių pasirodymus. Štai norvegai – „Kompani13“– parodys du spektaklius – lėlių spektaklį be žodžių „Plūduriuoki“ ekologijos tema ir žaismingą pastatymą „Romeo ir Džiuljeta“. Į festivalio kvietimą atsiliepė ir trupė „Fidgetfeet“ iš Airijos, pristatysianti mums dar neįprasto žanro – oro akrobatikos spektaklį vaikams „Skrajojančios plunksnelės“. Įdomu, kad šis spektaklis sukurtas koprodukcijos principu su bičiuliais – islandų trupe „Bird&Bat“. Trupių pasirodymai – mūsų intensyvaus domėjimosi įtraukiančio teatro principais vaisius. Kiek teko matyti tokio pobūdžio spektaklių, jie pasižymi stipria įtaiga ir paveikumu, nes žiūrovas nepaliekamas pasyviai stebėti. Kiekvienas spektaklis nagrinėja konkrečiai amžiaus grupei aktualias temas: šeimos svarbą, tradicijas, norą būti priimtu ir mylimu, atsakomybę už įvykius. Labai realu, kad dešimtajame „Nerk į teatrą“ turėsime ir pas mus šiuo principu sukurtą spektaklį šeimai arba jaunimui, nes bendradarbiaujame su režisiere Agne Sunklodaite. Beje, mažieji galės pamatyti ir A. Sunklodaitės kūrybos spektaklį „Aplink pasaulį2“, – sako Vadybos skyriaus vadovė Agnė Burovienė.

Į improvizuotą kelionę „Aplink pasaulį 2“, kurioje daug muzikos, fantazijos šėlsmo ir žaidimų vykstama kovo 14 d. 10.00 ir 12.00 val. Rūtos salėje.

Muzikinis airių trupės oro akrobatikos spektaklis „Skrajojančios plunksnelės“ („Strange Feathers“), pasakojantis kaip du paukšteliai mokosi skraidyti, žiūrovams nuo 18 mėn. iki 7 m. rodomas kovo 16 d. (šeštadienį) 15.00 ir 17.00 val. Publika įstabius akrobatinius ir šokio judesius stebės sėdėdama ant Didžiosios scenos, tad vietų skaičius ribotas.

„Kompani13“ iš Norvegijos spektaklį „Plūduriuoki“ („Float“) dedikuoja žiūrovams nuo 4 m. Jame mažiesiems suprantamai pasakojama apie labai svarbius dalykus – gamtos trapumą, žmogaus atsakomybę ir viltingą ateitį. Vizualūs ir edukaciniai pasirodymai vyks kovo 16 d. Mažojoje scenoje 10.30 ir 12.00 val.

Kitas šios trupės spektaklis „Romeo ir Džiuljeta“ yra skirtas jaunuoliams nuo 12 m. Be prabangių kostiumų, spalvingų dekoracijų ar šviesų efekto – čia visus vaidmenis meistriškai atlieka du aktoriai, kurie visiems gerai žinomą Šekspyro pjesę pasakoja naudodami savo balsą, rankas ir kūną. Spektaklyje nelieka pasyvių stebėtojų! Pasirodymai anglų kalba – kovo 15 dieną 13.00 ir 15.00 val. Rūtos salėje.

Plačiau

 

Rido Beržausko ir Donato Stankevičiaus nuotraukos

Į puslapio viršų

Repertuaras

LĖ-KIAU-LĖ-KIAU ATŠAUKTA

PALATA perkeltas iš 2020 05 12 d. ir 2020 05 13 d.

LĖ-KIAU-LĖ-KIAU ATŠAUKTA

PALATA perkeltas iš 2020 05 26 d. ir 2020 05 27 d.

BALTA DROBULĖ perkelta iš 2020 05 06 d.

P

PIRMEIVIAI premjera

MANO FĖJŲ HERBARIUMAS perkeltas iš 2020 04 18 d.

VĖJAS GLUOSNIUOSE perkeltas iš 2020 03 31 d.

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Kūrybinė
agentūra

Teatro
Spaustuvė

Teatro Partneriai

informacininiai rėmėjai

Skip to content