Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Edukacinės programos

Improvizacijos dirbtuvės (9-12 kl) (gyvai) veikla įtraukta į kultūros paso programą

Nacionalinis Kauno dramos teatras kviečia 9-12 klasių moksleivius į improvizacijų dirbtuves, kurių metu, pasitelkus teatrinius žaidimus, moksleiviai bus supažindinami su pagrindiniais improvizacijos metodais, taps aktyviais dalyviais ir ugdys savo kūrybiškumą. Pasitelkiamos veiklos moko jaunimą drąsos, geriau pajusti savo kūną ir balsą, pasitikėti savimi ir draugu, lavinti reakcijas, atpalaiduoti vaizduotę ir pasinerti į smagią kūrybos erdvę. Dirbtuvių metu suteikiama erdvė laisvai improvizuojant kurti istorijas, išmėginti jėgas scenoje, vaidinant įvairias situacijas iš mokyklos kasdienybės. Čia niekas nerašys pažymių. Čia nereikės nieko galvoti, ruoštis ar žinoti. Tik valanda pačių smagiausių žaidimų ir vaizduotės pokštų, kurie atskleis aktoriaus profesijos subtilybes ir improvizacijų galimybes.

Personažų kūrimo dirbtuvės (5-7 kl.) (gyvai ir online) veikla įtraukta į kultūros paso programą

Kai žiūrite spektaklį, ar kada pagalvojote, kiek daug elementų būtina apgalvoti, kad būtų sukurta būtent tokia lapė ar toks berniukas? Iš kur atsiranda jų eisena, kalbėjimo maniera, išraiška ir kiti svarbūs elementai? Ko reikia, kad personažas būtų įtikinamas, įsimintinas ir išraiškingas? Pasitelkdami įvairiausius teatrinius žaidimus vaikai įmins ne tik šias mįsles, tačiau ir patys sukurs personažus. Pajausdami savo kūno ir balso galimybes, lavindami atmintį ir koncentraciją, ugdydami kūrybiškumą ir darbo komandoje įgūdžius vaikai mokosi suprasti teatro meno kūrimo subtilybes, pastebėti naujus dalykus ir kurti visapusiškai įdomų ir apgalvotą personažą.

Teatro užkulisiai smalsiems (2-4 kl.) (gyvai ir online) veikla įtraukta į kultūros paso programą

Teatro užkulisiai smalsiems“ – edukacija skirta jauniesiems ir smalsiesiems teatro draugams norintiems pažinti teatro pasaulį iš arčiau. Lektoriai užsiėmimo metu atskleis, kaip profesionaliame teatre gimsta spektaklis, kokie kūrybiniai etapai yra būtini rezultatui pasiekti, kiek dirba įvairių profesijų specialistų. Sužinosite, kas tai yra pjesė, rekvizitas, režisierius, šviesų dailininkas, scenografija, traversos, kas teatre kuria kostiumus ir dekoracijas. Užsiėmimo metu pasitelkiant paslaptingąjį Nacionalinio Kauno dramos teatro edukacijai skirtą „Teatro kubą“, žingsnis po žingsnio bus atveriama žiūrovams nematoma spektaklio kūrimo laboratorija nuo istorijos iki jos „aprengimo“ scenoje

Sceninės raiškos dirbtuvės (7-8 kl.) (gyvai ir online)

Sceninės raiškos dirbtuvės skirtos tiems, kurie nori ištreniruoti savo liežuvį – jį paaštrinti, pakalti, paploninti ir pastorinti. Kam to reikia? Tikslų gali būti net ne vienas. Galbūt po to negirdintys išgirs, ką taip ilgai kartojai? Galbūt užbursi visus savo pasakojimais?

Balsas vaidmens kūrime (9-12 kl) (gyvai ir online)

Personažas. Kas yra „personažas“? Kas sudaro „personažą“? Kas padaro „personažą“ gyvu, mąstančiu, kvėpuojančiu, įtikinamu? Aktorius Deividas Breivė kviečia užsukti į savo edukacines dirbtuves, kuriose bus atsakoma ne tik į aukščiau minėtus klausimus, bet ir daugybę kitų, kurie gims beieškant, kuriant ir stebint save bei vieni kitus. Pagrindinis dirbtuvių tikslas – išmokti gebėti panaudoti visą savo kūną ir jo galimybes (balsą, fiziką, veidą) kuriant vaidmenį įvairaus tipo žanruose, formose. Ir daryti tai su drąsa, pasitikėjimu bei malonumu. Nori save išbandyti? Sudalyvauk!

Kilus klausimams ar norint užsisakyti edukacinę programą kreiptis į vadybininkę edukacijai  el.p. edukacija@dramosteatras.lt arba mob. tel. 8 (658) 48571

Sezono metu teatre vyksta edukacinės ekskursijos: 

  • Didžiosios scenos magija;
  • Pažintis su teatro užkulisiais ir erdvėmis.

 Didžiosios scenos magija (7-12 m. vaikams ). Vienai valandai Didžioji scena atsiveria tik Jums – čia sukasi didysis scenos ratas, leidžiasi ir kyla orkestro duobė, šviečia šimtai šviestuvų ir skamba muzika. O kur dar vaizdo projekcijų magija ir kėlimo traversų šou! Apie moderniausias scenos technologijas pasakoja ir jas demonstruoja scenos įrenginių inžinierius, garso ir šviesų operatoriai.

*Ekskursija vyksta dienos metu: 10.00-11.00, 11.00-12.00, 14.00-15.00 val. iš anksto suderinus.

Pažintis su teatro užkulisiais ir erdvėmis (nuo 10 m.)

Ar žinojote, kad pagrindiniame Nacionalinio Kauno dramos teatro pastate veikia trys vaidybinės aikštelės: Didžioji scena, Rūtos salė ir Mažoji scena? O kur dar grimo kambariai, grimo cechas, siuvykla, butaforijos dirbtuvės, kuriose gimsta spektaklių dekoracijos ir patys įvairiausi spektaklyje naudojami daiktai! Ekskursijos metu aplankysite visas scenas, cechuose susitiksite su čia dirbančiais meistrais – kiekvienoje stotelėje sužinosite įdomią šio teatro istoriją, išgirsite atsakymus į jums rūpimus klausimus.

*Ekskursija vyksta dienos metu: 10.00-11.00, 11.00-12.00, 14.00-15.00, 15.00-16.00 val. iš anksto suderinus.

Ekskursijos bilieto kaina – 5 €. Moksleivių grupę lydinčiam 1 mokytojui bilietą dovanojame.

Ekskursija vedama grupėms nemažesnėms kaip 15 ir nedidesnėms kaip 25 asmenys.

NKDT pasilieka teisę neleisti ekskursijos dalyvių į tam tikras ekskursijos programoje numatytas patalpas, jei to neleidžia susiklosčiusios techninės, meninės ar kitos aplinkybės.

Registracija į ekskursijas ( I-V 8.00-17.00 val.) tel. 8 (658) 48571 (Valdonė)

Arba el. paštu: edukacija@dramosteatras.lt

Ekskursijos po Nacionalinį Kauno dramos teatrą (1-12 kl.) taip pat įtrauktos į Kultūros paso programą.

Apie galimybes teirautis telefonu arba el. pašto adresu.

Karolio Lapačinsko ir Donato Stankevičiaus nuotr.

Repertuaras

Juditos triumfas

Palata

Juditos triumfas

Palata

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

G

Fossilia

Pasikalbėkim. Poezijos, muzikos ir šokio popietė

Kai mes būsim jauni

Juditos triumfas

Kai mes būsim jauni

Kai mes būsim jauni

Labas, Lape!

Labas, Lape!

Senos damos vizitas

Visas repertuaras

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content