Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Premjeros GETAS išvakarėse eksponuojama fotoparoda NE-BŪTIS

Pirmajame ir antrajame Didžiosios scenos fojė eksponuojama jauno, talentingo fotografo Bartosz Frątczak darbų paroda „Ne-būtis“. Joje  – „kalbantys“ IX forto, Panerių, Vilniaus Sinagogos ir kiti fragmentai.

Sinagoga Vilniuje: Gyvenimas erdvėje, kurioje aidėjo maldos. Lyg močiutės, kuri mirė prie krosnies, kambarys. Pakeičiame apmušalus. Perstumiame lovą. O krosnis lieka.

Biblioteka: Hermanui Krukui, Dažnai Jus įsivaizduoju. Ieškau panašumų. Bibliotekininkas. Dienoraštis. Lenkas. Vilnius. Didžiausias skirtumas – veiksmažodžis „būti“ būtajame laike.

Fotografijos sukurtos klajonių po Lietuvą, trukusių ketverius metus, metu. Parodos ir nuotraukų aprašymams panaudoti dienoraščio fragmentai. „Paklaustas, ko iš tikrųjų ieškau, užsikertu, nutylu. Kaip žodžiais nusakyti paieškas to, ko nėra? Kaip nufotografuoti nebūtį? Bandau. Ieškau praeities atplaišų ir jas randu. Budinu iš miego. Prakalbinu. Kraupstu. Fotografuoju […]

Žmonės klausia apie nerimą matomą mano fotografijose. Nerimas ne nuotraukose. Pasislėpęs daiktuose ar asmenyse. Nuotraukos apnuogina, išvelka jį iš tamsos. Jose nerimas tampa regimas […]“

Parodos kuratorių informacija

Parodą aplankyti galima prieš spektaklius.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content