Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Premjeroje LĖ-KIAU-LĖ-KIAU – paauglių istorijos ir patirtys

Nacionaliniame Kauno dramos teatre prasideda spektaklio pagal dramaturgės Daivos Čepauskaitės pjesę „Lė-kiau-lė-kiau“ repeticijos. Dramaturgija sukurta iš autentiškų paauglių istorijų ir patirčių, atskleistų internetiniuose paauglių forumuose, bendraujant su pačiais paaugliais.

Spektaklį režisuoja  Eglė Kižaitė. Scenografijos ir kostiumų dailininkė Justė Kondratė. Vaidina aktoriai Eglė Grigaliūnaitė, Neringa Nekrašiūtė, Martyna Gedvilaitė, Goda Petkutė, Andrius Gaučas, Arnas Ašmonas, Pijus Narijauskas, Gytis Laskovas, Vaidas Maršalka.

Vienos dalies spektaklis orientuotas į jaunuolius nuo 12 m., tačiau siužete pasakojamos personažų paauglių problemos labai aktualios ir jų tėvams, mokytojams.

Kai tau keturiolika, leki visu greičiu ir neri stačia galva, siautėji su draugais ir myli, lipi ant stogo ir skęsti muzikoje. Norisi bučinių ir nuotykių, tūsų ir juoko, pripažinimo ir galios, supratimo ir palaikymo. Spektaklyje „Lė-kiau-lė-kiau“ paauglių pasaulis – komplikuotas, gyvas, jautrus ir aštrus – sukurtas ir atkurtas iš paauglių forumų internete, susitinkant ir bendraujant su 13-16 metų vaikais. Meilė ir sekstingas, draugystė ir išdavystė, patyčios ir vienatvė – tai iššūkiai, su kuriais susiduria šiandienos paauglys, trokštantis būti išklausytas ir suprastas.

Dramaturgės ir paauglės mergaitės mamos Daivos Čepauskaitės kūrinio herojai – paaugliai, kurių gyvenimas kartais primena ėjimą plonu tikrovės ledu. Svajonės, ambicijos, troškimai kuo greičiau pažinti visas šio didelio pasaulio spalvas didžiuliu greičiu neša juos pirmyn, tačiau patirties stoka dar neleidžia pajusti tvirtos žemės po kojomis. Kai kurios kliūtys dar neįveikiamos, kai kurie svoriai per sunkūs. Spektaklis pasakos apie sudėtingą šiandienos paauglių pasaulį, kuriame susiduria meilė ir išdavystė, patyčios ir draugystė – viskas, iš ko susideda suaugusiųjų pasaulis, tik keturiolikmečiai išgyvena visa tai daug jautriau. Pasak režisierės Eglės Kižaitės, šiame ypatingame amžiaus tarpsnyje kaunasi naivumas ir noras būti kietu, vaikiškos ašaros ir siekis būti dideliu,  globos poreikis ir noras būti savarankišku, atsakomybės stoka ir nuotykio saldumas. Paaugliai turi atrasti pasaulį ir save, o tame atradimų kelyje taip lengva įlūžti. Jie nori būti mylimi, o taip dažnai nieko nėra šalia. Jie nori mylėti, o dar nežino, ką su ta meile daryti. Jie pasakoja mums apie save, kad tiesiog išklausytume.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Premjera – balandžio 12, 13 ir 29 d. Rūtos salėje

Nuoroda į bilietus

Rido Beržausko nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content