Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Premjera TUŠČIA KĖDĖ: muzikinė istorija apie Juozą Naujalį (vasario 16 d.)

Vasario 16 dieną  pasitinkame premjera „Tuščia kėdė“ – netradiciniu VšĮ Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus ir NKDT projektu, skirtu J. Naujalio 150-osioms metinėms. Muzikinis koliažas pristatomas Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje 17 val. 

Chrestomatinė asmenybė – vargonininkas, kompozitorius, pedagogas ir choro dirigentas Juozas Naujalis scenoje pateikiamas dinamiškai ir netikėtai: skambant beatbox‘ui ir dunksint kamuoliams. Režisierius Agnius Jankevičiaus surado raktą į šio neeilinio žmogaus istoriją ir realius biografijos faktus apipynė fantazijomis, sukurdamas muzikinį pasakojimą-koliažą. Spektaklyje Juozas Naujalis atskleidžiamas kaip unikalus edukatorius – jo suburtas lietuviškas choras gatvės vaikams sulenkėjusiame Kaune tapo tiltu į pirmąją 1924 m. Dainų šventę. „Man jo kūryba ir muzika, sklidusi ir už Atlanto, šią asmenybę atskleidė visiškai naujai ir be galo įdomiai. Esame parengę netikėtų momentų ir muzikinių kūrinių“, – sako režisierius A. Jankevičius.

Kostiumus ir scenografiją sukūrė Laura Luišaitytė, vaizdo projekcijų autorius – Kornelijus Jaroševičius.

Spektaklyje išvysime jaunuosius teatro aktorius Saulę Sakalauskaitę, Gretą Šepliakovaitę, Kamilę Lebedytę, Robertą Sirgedaitę, Mantą Bendžių, Motiejų Ivanauską, Deividą Breivę ir Povilą Jatkevičių.

Premjeros kūrimą remia Lietuvos kultūros ministerija bei Kauno rajono savivaldybė.

Trukmė – 1 val. 20 min.

Rekomenduojamas amžius: nuo 12 metų.

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content