Nacionalinis Kauno dramos teatras

PREMJERA. Sužinok, nuo ko viskas prasidėjo

Jis vadinosi Dramos vaidykla. Jos nuotraukos per pertrauką buvo išdėliotos ant žiūrovų kėdžių.  Jie gyveno ant Miesto teatro vidinių laiptų…

Sužinok, nuo ko viskas prasidėjo # Pirmeiviai #Gytis Padegimas #Lietuvosteatrui100

Metas tamstai pasitikrinti savo žinias. Ar žinai, nuo ko viskas prasidėjo

Vaidina: Deividas Breivė, Greta Šepliakovaitė, Povilas Jatkevičius, Jurgita Maskoliūnaitė, Saulė Sakalauskaitė, Roberta Sirgedaitė, Aistė Zabotkaitė, Kamilė Lebedytė, Marius Karolis Gotbergas, Edgaras Žemaitis, Mantas Bendžius, Pijus Narijauskas, Motiejus Ivanauskas, Andrius Alešiūnas, Dovydas Pabarčius, Artūras Sužiedėlis.

Nacionalinis Kauno dramos teatras, seniausias profesionalus teatras Lietuvoje mini savo šimtmetį. Turbūt nedaugelis žinome, kaip viskas klostėsi prieš šimtą metų – kas buvo tie žmonės, savo gyvenimą pašventę teatro įkūrimui, kokiomis sąlygomis jie dirbo, kuo gyveno, apie ką svajojo? Persikelkime į tarpukario Kauną, režisieriaus Juozo Vaičkaus butą Kęstučio gatvėje, kur susirinko tie, kuriems būsimo teatro idėja tapo svarbiausiu gyvenimo tikslu ir prasme. Pirmieji aktoriai, režisieriai, dramaturgai, scenografai nepritekliuje ir varge, tačiau su begaliniu atsidavimu ir užsidegimu repetuoja pirmąjį spektaklį – H. Sudermanno „Jonines“. Mūsų pirmeiviai – gyvi žmonės, kuriantys, mylintys, nekenčiantys, pavydintys – tie, be kurių nebūtų ir mūsų. „Pirmeiviai“ – Gyčio Padegimo spektaklis apie tuos, kurie pirmieji įžengė į neatrastą teatro žemę, ją apgyvendino, puoselėjo ir paliko mums gyventi toliau. Premjera ir pjesė yra dovana Lietuvos profesionalaus teatro jubiliejui – 2020 m. gruodžio 19 dieną jam sukanka šimtas metų.

Premjeriniai rodymai vyks 2020 m. rugpjūčio 21, rugsėjo 24 ir spalio 30 dienomis Didžiojoje scenoje.

Premjera ir pjesė yra dovana Lietuvos profesionalaus teatro jubiliejui – 2020 m. gruodžio 19 dieną jam sukanka šimtas metų.

Bilietais prekiauja Teatro kasa I-VII nuo 10:30 iki 19 val. (pietų pertrauka 15.30-16.00) ir www.tiketa.lt

  D. Ščiukos, NKDT, LTMKM archyvo nuotraukos

Rido Beržausko vaizdo siužetas

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content