Nacionalinis Kauno dramos teatras

Premjera, kuri kviečia atsiverti gamtos magijai

Gruodžio 7, 8 ir 19 dienomis, 12:00 val. Nacionalinis Kauno dramos teatras kviečia mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius į spektaklį „Mano fėjų herbariumas“, sukurtą pagal prancūzų autorių Benjamin‘o Lacombe ir Sebastien‘o Perez‘o knygą „Fėjų herbariumas“. Šioji taip sužavėjo režisierių Povilą Makauską, kad jis panoro atkurti ją teatro scenoje, tiesa, unikaliomis teatrinėmis priemonėmis. Ir, jeigu neklystame, tai pirmoji šios knygos inscenizacija teatro scenoje! Inscenizacijos autorė – poetė ir dramaturgė Daiva Čepauskaitė.

Premjeroje „Mano fėjų herbariumas“ pasakojama istorija apie išgalvotą rusų kilmės botaniką Aleksandrą, kuris nuklysta į paslaptingą mišką ieškoti nemirtingumo paslapčių. Gavęs  slaptą užduotį, jis iškeliauja į tolimą, legendomis apipintą Prancūzijos mišką ieškoti ypatingų augalų nemirtingumo eliksyro gamybai. Įsirengęs namelį-laboratoriją, jis laukiniame gamtos pasaulyje lieka vienui vienas ir pradeda savo mokslinius tyrinėjimus.

Nuo ryto iki vakaro Aleksandras stebi įvairius augalus, tiria jų gydomąsias savybes, kol vieną dieną aptinka… juose gyvenančias būtybes. Prieš mokslininko akis ima vertis neįtikėtinas, stebuklingas fėjų pasaulis. Ilgainiui botanikas supranta, kad tie keisti mažyčiai padarėliai – tai jaučiančios, mąstančios ir bendraujančios būtybės, galinčios verkti, šokti ar gydyti. Pasinėręs į įstabiuosius savo atradimus, mokslininkas Aleksandras pamilsta magiškuosius miško gyventojus ir stoja jų ginti nuo tų, kurie iš gamtos tikisi tik praktiškos naudos. Po dvejų metų spaudoje pasirodo žinutė, kad botanikas Aleksandras paslaptingai dingo. Kas atsitiko tyrinėtojui? Ar jis atrado nemirtingumo eliksyrą? Visos šios paslaptys – režisieriaus Povilo Makausko spektaklyje vaikams „Mano fėjų herbariumas“.  Spektaklio kūrybinė komanda ruošia spektaklį-reginį, mėgindami nuostabų ir stebuklingą fėjų pasaulį perkelti į teatro sceną. Tai kerinčių vaizdų kupinas pasakojimas apie tai, kad mes visi esame stulbinančio gamtos pasaulio dalis. Spektaklis kviečia neprarasti ryšio su gėle ar medžiu, stabtelėti, įsiklausyti, įsižiūrėti ir atsiverti gamtos magijai.

Vaidina: Saulius Čiučelis, Martyna Gedvilaitė, Eglė Grigaliūnaitė, Inga Mikutavičiūtė, Fausta Semionovaitė, Albinas Budnikas, Edgaras Žemaitis, Gintautas Bejeris.

Apie knygos autorius:

Prancūzas Benjaminas Lacombe per penkiolika karjeros metų visame pasaulyje pardavė daugiau nei du milijonus knygų, dažnai įsiskverbdamas į sunkiai pasiekiamas Amerikos, Kinijos, Japonijos rinkas. Iliustratorius bendradarbiauja su tautiečiu autoriumi Sebastien‘u Perez‘u – jiedu sukūrę jau  ne vieną knygą vaikams. Knygos „Fėjų herbariumas“ puslapiai, taip pat ir daugelis kitų Lacombe kurtų iliustracijų, yra perpildyti įsivaizduojamomis būtybėmis, kurie dažnai ribą tarp floros ir faunos, tarp gyvo ir netikro padaro miglotą. Iliustratorius jaučia simpatiją įvairioms keistenybėms, konkrečiau – keistam grožiui, kuris atsiranda iš primityvaus flamandų darbo.

Už pasivaikščiojimą po amžinai žaliuojantį mišką ir galimybę filmuoti dėkojame VDU Botanikos sodui.

Bilietai

Režisierius ir scenografas – Povilas Makauskas

Inscenizacijos autorė – Daiva Čepauskaitė

Kostiumų dailininkė – Dominyka Kačonaitė

Kompozitorė – Gabija Gaigalaitė

Vaizdo projekcijų dailininkė (grafika) – Alisa Rūta Stravinskaitė

Vaizdo projekcijų dailininkė (animacija) – Oliwia Szanajca-Kossakowska

PREMJERA – 2019 m. gruodžio 7, 8 ir 19 d. Didžiojoje scenoje.

Trukmė – tikslinama.

Spektaklis visai šeimai

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content