Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Premjera „Jaudulys“ jau kovo 18, 19, 20 d.

Kovo 18, 19 ir 20 dieną Didžiojoje scenoje vyks premjera „Jaudulys“ pagal Ivano Vyrypajevo pjesę. Ją Nacionaliniame Kauno dramos teatre kuria režisierius Aleksandras Špilevojus, pasitelkdamas net dvi aktorių sudėtis, o pjesėje užkoduota kūrėjo jaudulio tema įgyja ir papildomų prasmių.

Net dvi aktorių sudėtys

Nors režisierius ir aktorius Aleksandras Špilevojus studijavo Kauno technologijos universitete ir vadovavo universiteto teatro studijai, tai jo pirmasis režisūrinis darbas Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Pjesės skaitymus jis pradėjo Vilniuje, tačiau spektaklį išleisti į sceną nusprendė Kaune. Ši aplinkybė lėmė, kad aktorių sudėtį papildė žinomi NKDT trupės veidai. Žiūrovai scenoje išvys Nelę Savičenko ir Inesą Paliulytę pagrindinės herojės Uljos Richtės vaidmenyje, taip pat Gytį Ivanauską, Deividą Breivę, Mantą Zemlecką, Gintautą Bejerį, Indrę Patkauskaitę, Martyną Gedvilaitę, Matą Dirginčių ir Arną Ašmoną. Scenovaizdį ir kostiumus kuria dailininkė Barbora Šulniūtė, muzikos autorius Paulius Trijonis, vaizdo projekcijas paruošė Paulius Jakubėnas.

Ulja Richtė Nelė Savičenko ir žurnalistas Mantas Zemleckas
Ulja Richtė – Inesa Paliulytė, žurnalistas Deividas Breivė, fotografas Arnas Ašmonas

Kūrėjo jaudulys ir mitas

Pjesės veiksmas vyksta Niujorke, garsios amerikiečių rašytojos Uljos Richtės bute. Ambicingas jaunas lenkų žurnalistas ima iš įžymybės interviu, kuris yra labai svarbus visiems: žurnalistui jis gali tapti tramplinu į profesinę karjerą Niujorke, rašytojai – tai proga papasakoti tiesą, o galbūt vedžioti visus už nosies, kuriant dar vieną mitą apie save. Intriga prasideda, kai žurnalistas užduoda klausimus, kurių buvo įspėtas vengti – apie vokiškas rašytojos šaknis, kaltinimus antisemitizmu, apie skandalingą jos pašalinimą iš Nobelio premijos nominantų. „Jaudulys“ – tai pasakojimas apie autorių, kuriantį ne tik savo kūrinius, bet ir savo mitą – konkrečiausią ir intensyviausią realybę, ryškiausią ir pačią tikriausią tikrovę. Jaudulys turi plačią suvokimo paletę: jis yra tai, ką žmogus jaučia, kai myli. kai kuria. Netgi tuomet, kai žudo. Visą šį prieštaringų jausmų spektrą, kurį mes vadiname jauduliu, išgyvena kūrėjas, menininkas. „Kūryba – tai Kūrėjo jaudulys kiekvieną Jo kūrybos akimirką, kiekvienoje šios keistos visatos dalelėje ir kiekviename iš mūsų“, – teigia pagrindinė šio spektaklio herojė. Pasak spektaklio režisieriaus Aleksandro Špilevojaus, šis kūrinys yra žmogaus ir menininko analizė.

Šių dienų spektaklis plačiai Lietuvos publikai

Teatro generalinio direktoriaus Egidijaus Stanciko teigimu, ši premjera orientuota ne tik į Kauno teatro publiką, – ją pamatys kitų Lietuvos teatrų ir scenų žiūrovai: jau suplanuotos gastrolės į Juozo Miltinio dramos teatrą Panevėžyje, premjera įtraukta į Rokiškio festivalio programą. „Manau, kad šis spektaklis yra labai svarbus šiuo momentu, nes parodo žmogaus kritinę akimirką, apsisprendimą pasakyti slepiamą tiesą, aplinkai blokuojant tos tiesos pasakymą. Šiomis dienomis tai yra laba aktualu, ypač, kai mums visiems reikia apsispręsti, turėti vidinę tiesą ir dėl jos kovoti,“ – teigė E. Stancikas.

Martyna Gedvilaitė ir Gintautas Bejeris
Matas Dirginčius ir Indrė Patkauskaitė

Premjera – 2022 kovo 18, 19, 20 Didžiojoje scenoje. Spektaklio sukūrimą remia Lietuvos kultūros taryba, partneris – VšĮ. „Meno alchemija“.

Kovo 20 dieną po premjeros lauks diskusija su psichologu Visvaldu Legkausku, spektaklis bus rodomas su surtitrais anglų kalba.

Bilietai

NKDT informacija

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Aktorė Inesa Paliulytė
Aktorė Nelė Savičenko
Režisierius Aleksandras Špilevojus
Teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content