Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Kas tie KETURI paaiškės jau sausio 5 d.

Jau sausio 5 dieną Ilgojoje salėje premjera – „Keturi  pagal kultinio Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ ištraukas. Spektaklio inscenizacijos autorė ir režisierė Kamilė Gudmonaitė. Tai jau antrasis projektas su „Utopia“ teatru šį sezoną.

Kamilė Gudmonaitė subūrė jaunų ir talentingų kūrėjų grupę. Scenografiją ir kostiumus kuria dailininkė Barbora Šulniūtė, personažus įkūnija aktoriai Mantas Zemleckas, Gytis Laskovas ir  Danas Kamarauskas.

Spektaklis „Keturi“ sukurtas naudojant ištraukas iš kultinio V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ (Vilnius: Tyto alba, 1998). Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra su dvasiniais apmąstymais. Ar realiai egzistuoja šis pasaulis? Kaip patekti į amžiną „kaifą“? Ar galima išsivaduoti iš iliuzinio savęs suvokimo? Spektaklis, persunktas budistinių pasaulio iliuziškumo idėjų, šneka nesudėtinga. Spektaklis skirtas ne jaunesniems nei 16 m. žiūrovams.

Visi spektaklio rodymai – 2018 m. sausio 5, 6, 18, 19 d.

Nuoroda į bilietus

NKDT informacija

Rido Beržausko nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content