Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Prasidėjo premjeros, įkvėptos filosofo E. Levino biografijos ir minčių, VEIDAS/VISAGE repeticijos

Mįslingoje repeticijų salėje apsigyveno žodis ir mintis – čia vyksta premjeros „Veidas/Visage“ kūrybinis procesas. Spektaklis skiriamas filosofo Emmanuelio Levino (1906-1995) atminčiai ir jo idėjų teatrinei aktualizacijai. Prie repeticijų stalo sklinda lietuvių, anglų ir prancūzų kalbos. Būsimo spektaklio autoriai – Vincent Adelus, Isabelle Adelus & Suran (Prancūzija). Spektaklyje veiks keturi Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai: Marius Karolis Gotbergas, Motiejus Ivanauskas, Artūras Sužiedėlis, Povilas Jatkevičius. Kūrybinę komandą konsultuoja filosofas Viktoras Bachmetjevas, išvertęs Emmanuelio Levino knygų, parengęs apie jį straipsnių.

Spektaklis yra bendras projektas su Liuksemburgo miesto Ešo prie Alzeto teatru (Théâtre d‘Esch). Projektas gimė ieškant bendrų sąlyčio taškų tarp 2022 metų Europos kultūros sostinių  – Kauno ir Ešo prie Alzeto. Jungiamąja grandimi tapo  Kaune gimęs ir Prancūzijoje gyvenęs filosofas, humanistas Emanuelis Levinas.

Spektaklio autoriai Vincent Adelus ir Isabelle Adelus & Suran siekia spektaklyje išplėtoti E. Levino filosofijos idėjas apie Kitą, Veidą, Atsakomybę. Kitas praplečia mūsų paties ribas iki naujų horizontų. Kitas padeda mums būti savimi. Kito veidas yra langas į begalybę, kurią galime patirti tik Kito dėka. Kitas įprasmina mūsų gyvenimą ir išveda iš būties vienatvės.

Pradėdami nuo interviu fragmentų, vaizdų, garsų, aktoriai E. Levino žodžius perkelia į mūsų šiuolaikinį pasaulį.

Premjera – 2022 lapkričio 10, 11, 12 d. ant Didžiosios scenos. Bilietų prekyba prasidės netrukus 

NKDT informacija

D. Stankevičiaus nuotraukos

Idėjos autoriai ir režisieriai  Isabelle Adelus & Suran, Vincent Adelus

Filosofas Viktoras Bachmetjevas

Aktoriai Marius Karolis Gotbergas (centre) ir Motiejus Ivanauskas  (krašte) 

Aktorius Artūras Sužiedėlis

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content