Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Prasidėjo naujojo sezono kūrybinis procesas: Peeter Jalakas repetuoja Šekspyro „Audrą“

Rugpjūčio 4 d. skelbiama įžanga į naująjį sezoną – repeticijų salėje prasidėjo W. Shakespear‘o pjesės „Audra“ skaitymai. Spektaklio kūrybiniam procesui vadovauja Estijoje ir Europoje gerai žinomas režisierius, prodiuseris Peeter Jalakas. Tai pirmas jo darbas Lietuvoje ir dovana kūrybos mylėtojams, nes norint pamatyti šio menininko spektaklius tekdavę vykti tarptautinius festivalius arba į jo vadovaujamą VON KRAHL teatrą Taline.  Tiesa,  filmas- spektaklis JAIK buvo rodytas 2020 m. NKDT vykusiame festivalyje „Scena10x10“.

Režisieriui Kaune talkina dramaturgas Taavi Eelmaa, scenografė ir kostiumų dizainerė Kristel Zimmer, kompozitoriai  Gavin Bryars ir Yuri Bryars, vaizdo režisierius ir scenografas Emer Värk.

Pasaulinio garso kompozitorius britas Gavin Bryars kuria specialią muzikinę kompoziciją šiam pastatymui.

Spektaklyje vaidina: Artūras Sužiedėlis, Henrikas Savickis, Dainius Svobonas, Ričardas Vitkaitis, Arūnas Stanionis, Ridas Žirgulis, Gintautas Bejeris, Agnieszka Ravdo, Martyna Gedvilaitė, Mantas Bendžius, Deividas Breivė, Motiejus Ivanauskas, Kamilė Lebedytė, Miglė Navasaitytė, Eugenija Bendoriūtė, Aušra Keliuotytė.

Premjera įvyks rugsėjo 21 d. Didžiojoje scenoje.

„Audra“ – vienas iš vėliausių W. Shakespeare‘o draminių kūrinių, ne kartą statytas įvairiose Lietuvos scenose. XVII amžiuje parašyta tragikomedija atspindi nusivylimą humanizmo idealais ir realybę jungia su stebukliniais, fantastiniais pasakų elementais. Nuošalioje bevardėje saloje gyvena atstumtieji – burtininkas ir menininkas Prosperas su savo dukra Miranda. Prosperas valdo gamtos stichijas, blogio ir gėrio dvasias. Jis siekia atkeršyti savo priešams, kadaise privertusiems jį bėgti iš Milano ir atėmusiems iš jo hercogo sostą. Pasitelkdamas burtus, jis sukelia audrą jūroje, kurioje plaukia jo priešų laivas, jį sudaužo, o įgulą nubloškia į tą pačią salą. Atsiviliojęs savo priešus, Prosperas pasirenka atleidimą. „Audra“ – vienas iš nedaugelio W. Shakespeare kūrinių, turinčių laimingą pabaigą.

Estų režisierius avangardistas Peeteris Jalakas, pasitelkdamas egzotiškos salos aplinką – gamtos stichijų galias, dvasių ir nimfų personažus – muziką bei iliuzionistų triukus, iš Shakespeare‘o pjesės kuria šiuolaikinį teatrališką reginį, kuriame susijungia gyvas teatras bei modernios technologijos. Režisierius pateikia savitą interpretaciją – siūlo pažvelgti į bevardės salos gyventojus kaip į naujos, tobulesnės, geresnės žmonijos užuomazgą ir pamėginti įsivaizduoti ateitį, kurioje mitologinių būtybių, dvasių, nimfų vaidmenis perima dirbtinis intelektas.

Peeter Jalakas – estų teatro režisierius, dramaturgas, prodiuseris. 1987 m. įsteigė pirmąją Estijoje privačią teatro trupę VAT teater, 1989 m. – teatrą Ruto Killakund (abu Taline), buvo jų vadovas ir režisierius, vienas pirmųjų Estijoje pastatė spektaklių netradicinėse erdvėse. Nuo 1992 m. vadovauja savo įsteigtam teatrui Von Krahl Taline. 1994–96 m. ir Rakverės dramos teatro vadovas. 1990 m. Pärnu įkūrė alternatyviojo teatro tarptautinį festivalį Baltoscandal. Rašo pjeses.  Spektakliuose savitai jungia multimediją ir estų folklorą.

Jau galima įsigyti bilietų į premjerą „Audra“. 

NKDT informacija

Režisierius Peeteris Jalakas ir dramaturgas  Taavi Eelmaa

Aktoriai  D. Svobonas, M. Gedvilaitė, Ridas Žirgulis.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content