Prasidėjo dviejų spektaklių repeticijos
Ištikimus teatro žiūrovus skubame pradžiuginti – prasidėjo naujų pastatymų repeticijos.
Režisierius Jonas Vaitkus kartu su Ainiumi Storpirščiu pradėjo vieno žymiausių pirmosios XX-ojo amžiaus pusės literatūros kūrėjų Thomo Manno (1875-1955) pjesės „Fiorenza“ skaitymus. Ši pjesė Lietuvos teatro scenoje pristatoma pirmą kartą.
Repeticijose dalyvauja visas būrys aktorių: Liubomiras Laucevičius, Ugnė Žirgulė, Martyna Gedvilaitė, Agnieška Ravdo, Ridas Žirgulis, Sigitas Šidlauskas, Marius Meilūnas, Tomas Erbrėderis, Vainius Sodeika, Saulius Čiučelis, Vaidas Maršalka, Edgaras Žemaitis, Gintautas Bejeris, Valerijus Kazlauskas.
Pjesė „Fiorenza“ – vienintelė užbaigta Thomo Manno pjesė, parašyta 1906 m. Pjesės veiksmas vyksta Florencijoje 1492 m. Istorijoje dalyvauja iškalbingas pamokslininkas Girolamo Savonarola. Vieną sykį jis bandė siekti Fiorenzos, bet buvo jos nepriimtas. Nuo to jis ėmė propaguoti asketizmą. Fiorenza yra Florencijos miesto alegorija, mirštančio Lorenzo de’ Medici (pasaulietinis miesto vadovas) meilužė/šeimininkė. Fiorenza supriešina mirštantį Lorenzo de‘Medici su Savonarola. Pasaulietinis valdovas pastebi ir pripažįsta religinį lyderį kaip lygų bei priima jį kaip brolį. Esminis dramos konfliktas – kova tarp Savonarola dvasingumo ir pagoniško Lorenzo asketizmo, kuri sugretinama su dabartyje akivaizdžia tikėjimo į žmogų ir moralę stoka.
Režisierius Jonas Vaitkus
Premjera Didžiojoje scenoje numatoma 2016 m. gruodžio mėnesį.
Ilgojoje salėje debiutuoja jauna režisierė Monika Klimaitė. Ji – viena iš kūrybinio konkurso IDeja nugalėtojų, pasiūliusi šiuolaikiškai pažvelgti į Henriko Ibseno (1828-1906) paskutinę pjesę „Kai mes mirę nubusim“ (1899).
Monika Klimaitė Klaipėdos universitete mokėsi teatro režisūros, vienerius metus studijavo Didžiojoje Britanijoje Plimuto universitete teatro ir performanso meno pagal „Erasmus“ programą. Vėliau Londono Karališkojoje centrinėje dramos ir oratorystės mokykloje baigė performanso praktikos bei analizės magistro studijas. 2015 metų vasarą jauna menininkė stažavosi pasaulinėje režisierių laboratorijoje Linkolno centro teatre, Niujorke. Būtent čia nagrinėjo H. Ibseno dramą „Kai mes mirę nubusim“. Monika yra pastačiusi M. Ravenhilo kūrinį „Baseinas (be vandens)“ Juozo Miltinio dramos teatre bei M. Mayenburgo pjesę „Perplex“ Valstybiniame jaunimo teatre. Taip pat menininkė du kartus dalyvavo festivalyje „Nerk į teatrą“ kaip kūrybinių dirbtuvių vedėja.
Repeticijose dalyvauja: Dainius Svobonas, Kęstutis Povilaitis, Eglė Grigaliūnaitė, Eugenija Bendoriūtė, Arūnas Stanionis, Henrikas Savickis, Artūras Sužiedėlis, Neringa Nekrašiūtė, Inga Mikutavičiūtė.
Ši H. Ibseno pjesė, tai jo kūrybos finalas, apnuoginantis autoriaus sielą. Pasakojimo centre –menininkas Rubekas, svajojantis sukurti didįjį savo gyvenimo kūrinį-skulptūrą „Prisikėlimo dieną“. Prisikėlimą turėjo įkūnyti atvaizdas jaunos moters, kuri ką tik pabudo iš snaudulio… Ir tada Rubekas sutinka Irenę, kuri atitiko jo filosofijos idealus. Irenė palieka savo šeimą ir iškeliauja su skulptoriumi. Bet Rubekas mylėjo tik savo kūrybos filosofiją… Ši drama apie supratimą tikrųjų gyvenimo vertybių ir prasmių, kurios pavėluotai aplanko mus, kai nebeturime dėl ko gyventi ir mūsų bandymas įkopti į pačią aukščiausią gyvenimo viršūnę yra pavėluotas. Pjesės siužetas apgaubtas mistikos ir paslapties.
Premjera numatoma 2016 m. spalio mėnesį Ilgojoje salėje.
Režisierė Monika Klimaitė