Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

Pokalbis su Charkivo nacionalinio akademinio M. V. Lysenkos vardo operos ir baleto teatro generaliniu direktoriumi O. Orishchenko

72-ąją karo dieną jūs Lietuvoje, Kaune, pasitinkate savo 60-mečio jubiliejų? Kokios mintys aplanko, kokių norų turite?

Pirmiausiai norisi taikos. Norisi dirbti ir gyventi Charkive, norisi, kad jį kuo greičiau atstatytų ir kad visi ukrainiečiai grįžtų į savo namus. Kad viso pasaulio žmonės atsikratytų minties, kad juos gali užpulti išprotėjęs Putinas, kad gali panaudoti branduolinį ginklą. Kaip savo šalies pilietis, kurioje vyksta karas, jaučiu pareigą galvoti apie savo šalį. Juk svarbiausia – kad Ukraina laimėtų karą. Man labai malonu matyti brolišką lietuvių tautą, kuri susitelkusi į Ukrainos pergalę, daro tiek daug, kad mūsų kariai kariautų, o jų šeimos turėtų saugų užnugarį – namus. Tai, ką daro lietuviai, yra antrasis frontas, socialinis frontas.

Esate Lietuvoje daugiau nei savaitę. Kaip laikosi jūsų teatras? Žinome, kad per bombardavimus patyrė keletą smūgių, buvo apgadintas.

Teatras yra gerose rankose. Mano pavaduotojas Igoris Tulūzovas gyvena teatre nuo primos karo dienos ir prižiūri patalpas visą parą. Jam teko priimti skubius sprendimus gesinant gaisrą, atstatant komunikacijas. Pastatą reikia prižiūrėti, kad turėtume kur grįžti ir toliau dirbti savo darbą. Šiomis dienomis mūšiai Charkivo kryptimi sustiprėjo. Tikimės, kad mūsų kariams pavyks atstumti priešą. Negailestingi mūsų miesto bombardavimai iš Rusijos teritorijos tebevyksta. Vakar (05 04, aut.) raketos nukrito centriniame miesto parke. Tikėkimės, kad viskas bus gerai.

Koks jūsų teatro repertuaras, naujausios premjeros?

Teatro repertuarą sudaro 45 spektakliai: 19 operų ir daugiau nei 20 baletų. Vasario 11-13 d. išleidome Žiulio Masnė operos „Pelenė“ premjerą. Nuostabi opera, scenografija, bet parodėme tik tris kartus. Prieš tai išleidome baleto premjerą A. Chačaturiano „Spartakas“, kuris buvo priimtas labai puikiai. Turėjome ir pasaulinę premjerą – specialiai mūsų teatrui parašytos operos „Vyšyvanyi. Ukrainos karalius“, kuriai muziką sukūrė ukrainiečių kompozitorė Ala Zagaikevič, o libretą parašė mūsų poetas ir rašytojas Serhiy Žadanas. Tai šiuolaikinė opera, labai norėtume ją parodyti operos festivalyje Lietuvoje dar šią liepą. Jaučiame Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktoriaus Jono Sakalausko ir prodiuserio Artūro Alensko palaikymą, o jie mato mūsų norą dirbti, kurti. Mūsų repertuaras labai platus, jį sudaro ne tik baletai, operos, koncertinės programos. Džiugu, kad po koncertų Lietuvoje esame laukiami sugrįžtant.

Jau įvyko keletas jūsų pasirodymų Lietuvoje. Koks jausmas po pertraukos susitikti su publika?

Publika sutinka taip, lyg su mumis būtų pažįstami seniai – labai draugiškai ir jautriai. Prieš pasirodymus atliekame himną, kas mums, atlikėjams, labai jautru. Publika pasitinka stovėdama,  įspūdis nepakartojamas. Tai suteikia vilties, kad Ukrainos kultūra yra palaikoma Lietuvoje. Publikos aplodismentai įrodo, kad mūsų spektakliai yra pasaulinio lygio, mes perteikiame savo meistriškumą.

Kalbėjosi Jolanta Garnytė-Jadkauskienė

 

D. Stankevičiaus nuotrauka

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content