Nacionalinis Kauno dramos teatras

Po išvykos į Sakartvelą – planai dėl kitų metų festivalio „Gift festival“

Nacionalinis Kauno dramos teatras tarptautines šio sezono gastroles pradėjo Sakarvele. Dvejais spektaklio „Gentis“ rodymais. Šis spektaklis pastatytas pagal I. Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“. Spalio 24 d. spektaklis parodytas Tbilisio Šota Rustavelio teatre, o spalio 26 d.  – Važa Pšavela teatre, Telavyje. Ši išvyka dar labiau sustiprina dviejų teatrinių kultūrų jungtį bei padeda brandinti ateities planus.

Spektaklio „Gentis“ rodymas Šota Rustavelio teatre padėjo atgaivinti ryšius su  tarptautinio festivalio „Gift festival“ vadove Keti Dolidze. Viename iš pirmųjų festivalių Nacionalinis Kauno dramos teatras pristatė monospektaklį „Ir reikia eiti“. „Tais metais, taip pat, buvo rodyti režisierių Andrejaus Končialovskio ir Anatolijaus Vasiljevo darbai bei kiti spektakliai. Susitikus su gerbiama K. Dolidze, kuri specialiai atvyko pasižiūrėti spektaklio „Gentis“, pradėjome konkrečius pokalbius dėl kitų metų festivalio programos ir mūsų teatro dalyvavimo, pristatant  Lietuvos teatro meną Sakartvelo publikai. Festivalio vadovė apgailestavo, kad dėl vidinių vietos teatrų komunikacijos problemų, šis spektaklis nebuvo įtrauktas į šiemetinę programą“, – teigė teatro vadovas Egidijus Stancikas.

„Gift festival“ – vienintelis Gruzijos festivalis, kuris priklauso Europos festivalių asociacijai. Jame pristatomi skirtingi, aukšto meninio lygio teatro kūriniai iš skirtingų Europos ir pasaulio šalių.

„Kalbant apie teatrinį Sakartvelo pulsą, Šota Rustavelio teatras, nors ir yra sukaupęs ilgametę istoriją, išgyvena ne pačius geriausius laikus. Nepaisant to, kad meno vadovas yra legendinis režisierius Robertas Sturua, teatro administracija dėl finansavimo problemų yra priversta nuomoti sales komerciniams renginiams, o iš gautų lėšų dengti pastato eksploatavimo išlaidas ir rengti naujus pastatymus. Be to, teatro direktorius Giorgi Tevzadze turi ambicingų planų ir sistemingai siekia  kultūrinių mainų. Suprantama, kad norint pervežti į Lietuvą  jų teatro spektaklius – kaštai didžiuliai“, – ambicingus ateities planus dėstė teatro vadovas.

Viešnagės Tbilisyje metu Egidijus Stancikas taip pat buvo pakviestas į Valstybinį Tbilisio lėlių teatrą. Pasak jo, tai dar vienas kultūrinis taškas, su kuriuo saistosi kūrybiniai ryšiai: „Trupė daug keliauja po pasaulį, stato spektaklius ne tik vaikams, bet ir suagusiems, taip pat neseniai lankėsi Kaune. Šiuo metu vyksta naujo pastato statyba, bet jau kitais metais tikimasi įsikelti į naujas erdves. Teatro meno vadovas Nikolozas Sachahvilis labai džiaugiasi, kad turės daugiau galimybių pristatyti eksperimentinę kūrybą, todėl jį taip pat domina bendradarbiavimo galimybės.“

Nacionalinio Kauno dramos teatro trupė buvo itin svetingai sutikta Telavyje, Važa Pšavela teatre. Beveik prieš metus Kaune lankėsi ir šio teatro trupė su spektakliu „Sukultas ąsotis“, kuris buvo pastatytas pagal vokiečių dramaturgo Heinricho von Kleisto pjesę. Prie šio pastatymo prisidėjo ir legendinis režisierius Robertas Sturua. Jau tuomet teatro trupės pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Po spektaklio teatro direktoriui Egidijui Stancikui buvo įteiktas Telavio miesto mero pasirašytas memorandumas, užtvirtinantis Telavio ir Kauno teatrų kūrybinį bendradarbiavimą. „Telavio teatre, kaip ir Kaune, jaučiama trupės bendrystė. Čia sėkmingai vaidina vyresniosios kartos aktoriai, taip pat stiebiasi ir jaunoji karta. Jaučiamas labai pagarbus santykis su meistrystę. Mums tik atvykus į miestą, patekome į teatro aktoriaus Temuro Khunashvili kūrybinį vakarą ir į iškilmingą, jam skirtos žvaigždės, atidengimą prie teatro. Sausio mėnesį besiplečiančią žvaigždžių alėja papildys dar viena, skirta teatro pasididžiavimui ir mūsų bičiuliui Vano Iantbelidze“, – sakė E. Stancikas.

Sakartvele lankėsi 17 žmonių grupė. Laisvomis valandomis pavyko pažinti ir šios šalies savitumą bei artumą. „Buvome maloniai nustebinti apsilankę Tbilisyje ir lietuvybę menančiuose taškuose tokiuose, kaip Antano Vienuolio namo kiemas ir vaistinė, kurioje jis dirbo. Taip pat, patyrėme, kad  lietuvybės daigai yra stiprūs ir esamu laiku – tuo įsitikinome apsilankę Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centre. Susitikome su profesoriumi Vidu Kavaliausku ir jo studentais, kurie puikiai kalba lietuviškai bei yra prisidėję prie spektaklio titrų, kartvelų kalba, parengimo“, – įspūdžiais dalinosi  teatro vadovas.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija 

Daivos Rudokaitės nuotraukos

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content