Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Pirmieji Teatro kubai jau džiugina pradinukus ir ikimokyklinukus

Pažinti teatrą ir įvairius jo procesus galima pačiais įvairiausiais būdais – apsilankius spektaklyje, sudalyvavus edukacinėje programoje, pasivaikščiojus po užkulisius. Bet kodėl teatro nepažinus mokykloje? Brandindamas šią viziją, Nacionalinis Kauno dramos teatras kartu su Kaunas 2022 inicijuoja edukacinį projektą „Teatro Kubas“, skirtą atskleisti ir ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybinį potencialą bei gilinti jų žinias apie kultūros bei meno procesus.

 „Teatro Kubas“ – edukacinė priemonė, kurios turinys  sudarytas iš teatre naudojamų priemonių: pjesių, kostiumų eskizų, scenografijos ir rekvizito detalių. Kubo kūrėjai taip pat sukūrė originalias korteles, kurios supažindina su teatro profesijomis, teatralizuotas užduotis, skirtas matematikos, lietuvių kalbos, muzikos, dailės ir teatro pamokoms. Kuriant fantaziją išlaisvinančias užduotis, konsultavo rašytoja, teatro pedagogė, kultūros projektų vadovė iš Nyderlandų Anne Graswinckel.

Ši edukacinė priemonė, skirta 1-4 klasių moksleiviams bei ikimokyklinukams ir jų mokytojams. Penki pilotiniai įvairiausių slėpinių kupini Teatro kubai jau pasiekė Kauno r. Rokų mokyklą-darželį, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnaziją, Garliavos Jonučių progimnaziją, Kauno r. Neveronių gimnaziją, Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklą-daugiafunkcį centrą. Supažindinę mokytojus su nauja edukacine priemone, NKDT darbuotojai kubus šiose mokyklose paliko išbandyti ilgesnį laiką. Mokytojų ir mokinių pateikti atsiliepimai leis patobulinti Teatro kubą, o 2022 m. pirmąjį pusmetį dar 40 Teatro kubų iškeliaus į kitas Kauno ir Kauno rajono mokyklas.

NKDT informacija ir nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content