Nacionalinis Kauno dramos teatras

Pedagogus kviečiame dalyvauti edukaciniame projekte „Teatro kubas“

Gerbiami pedagogai,

Nacionalinis Kauno dramos teatras kartu su „Kaunas 2022” kviečia dalyvauti edukaciniame projekte „Teatro kubas“, kuris skirtas atskleisti ir ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybinį potencialą bei gilinti jų žinias apie kultūros bei meno procesus.

„Teatro kubas“ – tai metodologinė priemonė, kurioje telpa visas teatras – scena su dekoracijomis, šviesos ir jų filtrai, pjesė, scenos techninės specifikacijos, dramaturgų bei režisierių naudojamos medžiagos ir kiti dalykai, susiję su profesionaliuoju teatru ir atspindintys spektaklio gimimo procesą. Šie kubai – tai juodos scenos dėžės muliažai,  kurios gali pasitarnauti kaip edukacinė priemonė lietuvių kalbos, matematikos, dailės ir kitose pamokose. Pasitelkus pjesę, galima rengti skaitymus lyg tikrame teatre, atlikti teksto suvokimo užduotis, vaidinti scenas ir pan. Taip pat galima pasigaminti lėles ar sukurti savo scenografiją: pasiruošti brėžinius, kad scenografijos elementai atgimtų tikroje scenoje, atlikti dekoracijų apskaičiavimus, mokytis kurti scenos pašvietimą. Teatras savyje talpina daugybę įdomių dalykų, kuriuos pasitelkus galima pamokas paversti gerokai įdomesnėmis. Ši edukacinė priemonė skirta priešmokyklinukams ir 1-4 klasių moksleiviams.

Kviečiame pasinaudoti galimybe gauti ,,Teatro kubą“ į Kauno ir Kauno raj. ugdymo įstaigas. Projektui planuojama atrinkti 20 ugdymo įstaigų, kuriose  vykdomas priešmokyklinis ir/ar pradinis ugdymas.

Bus reikalingas oficialus mokyklos kreipimasis ir pasirašoma bendradarbiavimo sutartis (2-iems metams). Sutartyje bus įsipareigojama :

    1.  2022 m. rugsėjo – gruodžio mėnesiais mokykloje pravesti bent po 5 pamokas, kiekvienam turimam ,,Teatro kubui“.

    2.  Per 2023 m. ugdymo įstaigoje bus pravesta ne mažiau kaip 9 pamokos su vienu ,,Teatro kubu“, naudojant kubą ar jame esančius elementus.

    3.  ,,Teatro kubo“ bendruomenės ,,facebook“ grupėje reikės dalintis informacija apie pravestas pamokas, naudojant kubą.

Anketos nuoroda:

Užpildytų anketų lauksime iki vasario 24 d.

Su atrinktomis mokyklomis susisieksime iki kovo 1 d.

Daugiau informacijos apie ,,Teatro kubą“ rasite www.dramosteatras.lt arba šios nuorodose:

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content