Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Pažintį su teatru galima pradėti arba sustiprinti teatro lauko galerijoje

Balandžio 15 dieną, Kultūros dienos proga Nacionalinis Kauno dramos teatras surengė pirmąsias gido vedamas ekskursijas teatro prieigose įsikūrusioje lauko galerijoje. Šimtmečio mininčio teatro istoriją ir parodos instaliacijas bei jų kūrėjus meno istorijos studentas, „Ekskurso“ iniciatyvos gidas Nerijus Babrauskas. Ekskursijos dalyviai prisipažino, kad vieniems šis prisilietimas prie teatro buvo pirmasis, nes jie dar tik planuoja apsilankymą, kitiems – žiūrovams profesionalams – eksponatai priminė seniai matytus spektaklius, jų fragmentus ir kūrėjus. Dėl to kiekviena ekskursija įgavo savo spalvą ir nuotaiką, nes vyko natūralus dalinimasis įspūdžiais ir klausimais.

„Teatro galerija 100: asmenybės kuria istoriją“, skirta teatro 100-mečiui, atidaryta gruodį. Paroda susideda iš įvairių instaliacijų – jų net 11: vaizduojamojo meno, skulptūrų ir reprodukcijų, kurias sukūrė skirtingi Lietuvos menininkai, interpretavę ilgametę teatro istoriją. Šią parodą galima pasiekti ir individualiu laiku, pasinaudojant programėle #walk15 ir joje pateikiamu audiogidu. O galbūt šis teatro maršrutas paskatins išvaikščioti ir  teatro šimtmečiui VšĮ „Kaunas IN“ parengtą maršrutą „100 metų teatro“.

Taip pat gyvų ekskursijų su gidais planuojam ir daugiau šiltuoju metų laiku. Apie jas skelbsime NKDT soc. tinkluose ir  naujienose.

Paroda sukurta Nacionaliniam Kauno dramos teatrui bendradarbiaujant su VDU Meno kuratorystės programos ir VU Kūrybos komunikacijos programų studentėmis Milda Gineikaite, Agne Taliūte, Deimante Patumsyte, Julija Selezniova, Vilte Mykolaityte. Parodą kuruoja NKDT meno vadovas Edgaras Klivis ir generalinio direktoriaus pavaduotoja Agnė Burovienė.

Ekskursijos įspūdžiai fotogalerijoje.

Nuotraukų autorius Donatas Stankevičius  

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content